برگزاری دور دوم مذاکرات در زمان تعیین شده؛ لغو عضویت خالد نور از هیئت مذاکره کننده حقیقت ندارد |
برگزاری دور دوم مذاکرات در زمان تعیین شده؛ لغو عضویت خالد نور از هیئت مذاکره کننده حقیقت ندارد

برگزاری دور دوم مذاکرات در زمان تعیین شده؛ لغو عضویت خالد نور از هیئت مذاکره کننده حقیقت ندارد

۱۵ / جدی ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه

همزمان با نزدیک شدن پایان تعویق سه‌ هفته ای مذاکرات صلح، وزارت دولت در امور صلح می گوید لغو عضویت خالد نور پسر عطامحمدنور از هیئت مذاکره حقیقت ندارد و این هیئت در زمان تعیین شده وارد مذاکرات می شوند.

ناجیه انوری سخنگوی وزارت دولت در امور صلح امروز دوشنبه (۱۵جدی) به خبرنامه گفت هیئت مذاکره کننده جمهوری اسلامی افغانستان پس از مشوره و گفتگوها در کابل وارد دور دوم مذاکرات بین الافغانی به تاریخ تاریخ ۵ جنوری در دوحه خواهد شد.

انوری روند صلح افغانستان را پیچیده توصیف کرد و افزود که دولت و هیئت مذاکره کننده برای پیشبرد موفقانه این روند با تمرکز بر مطالبات شهروندان افغانستان و منافع ملی کشور اراده جدی دارد.

انوری در مورد گزارش های که ارگ ریاست جمهوری عضویت خالد نور پسر عطامحمد نور از هیئت مذاکره کننده را لغو کرده گفت: «موضوع  نور صاحب مطلق غلط است».

پیش از این حفیظ منصور گفته بود که هیئت مذاکره کننده به روز دوشنبه کابل را برای قطر ترک می کنند.

دیدار رییس جمهور غنی با هیئت مذاکره کننده

از سوی هم ارگ ریاست جمهوری اعلام کرده که رییس جمهور غنی عصر روز گذشته با رییس و اعضای هیئت مذاکره کننده دولت که قرار است به زودی برای اشتراک در دور دوم مذاکرات صلح عازم دوحه پایتخت قطر شوند، دیدار کرده است.

ارگ افزوده که رییس جمهور در این دیدار از نمایندگی خوب هیئت مذاکره کننده در دور اول مذاکرات صلح در دوحه، قدردانی کرده تاکید نموده که «دیدگاه ها و نظریات اقشار مختلف مردم افغانستان، مشوره های لویه جرگه مشورتی صلح و قانون اساسی، حدود صلاحیت ها و اجندای شما را تعیین می کند.»

غنی خاطرنشان کرده که دولت و مردم افغانستان از هیئت مذاکره کننده حمایت می کند و نیز توقع دارند که آن ها نیز با درنظرداشت قانون اساسی و دیدگاه های مردم افغانستان به مذاکره بپردازند، تا این مذاکرات موفقانه انجام شود.

رییس جمهور از حمایت کامل دولت به هیات مذاکره کنندۀ صلح نیز اطمینان داده است.

هیئت مذاکره کننده حکومت در حالی به دور دوم روند صلح می رود که سه هفته را مصروف مشوره در أفغانستان بود.

هرچند در این اواخر مکان دور دوم مذاکرات در افغانستان خبرساز شده بود اما در نهایت ارگ ریاست جمهوری موافقت کرد که دور دوم مذاکرات نیز در دوحه قطر از سر گرفته شود.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید