اگر امیدتان را از دست داده اید، همه چیز را فراموش و این راهکار را امتحان کنید! |
اگر امیدتان را از دست داده اید، همه چیز را فراموش و این راهکار را امتحان کنید!

اگر امیدتان را از دست داده اید، همه چیز را فراموش و این راهکار را امتحان کنید!

مترجم

سارا فیضی
مترجم

۱۳ / جدی ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه

همه آدم‌ها روزهای تاریکی دارند که مورد حمله افکار مخرب قرار می‌گیرند و زندگی برای‌شان بی‌معنی به نظر می‌رسد. در این لحظات، نویسندگان استر و جری هیکس پیشنهاد می‌کنند که یک ورق کاغذ و قلم بردارید و روش چرخه تمرکز را امتحان کنید. به ما اعتماد کنید!‌ این روش واقعاً به شما کمک می‌کنند کارهای‌تان را سر و سامان بدهید.

– ابتدا یک دایره بزرگ روی ورق کاغذ بکشید. سپس یک دایره کوچک‌تر به قطر حدود ۲ اینچ (۵ سانتی متر) در مرکز دایره بزرگ بکشید. کمی عقب بنشینید، ریلکس باشید و با دقت به حلقه کوچک نگاه کنید. احساس کنید چشمان‌تان روی آن متمرکز شده‌است.

مطلب مرتبط: ۱۰ عادت آدم‌های بسیار موفق که هرگز ترک نمی‌شوند

– حالا، لحظه‌ای چشم‌های‌تان را ببندید، و توجه خود را به حوادثی که باعث احساسات منفی شده‌اند، معطوف کنید. دقیقاً مشخص کنید چه کاری را نمی‌خواهید دوباره انجام دهید یا تجربه کنید.

– اکنون زمان آن است که به خود بگویید: “من قطعاً می‌دانم چه چیزی نمی‌خواهم. بنابراین، چه می‌خواهم؟”

– سعی کنید آنچه را که می‌خواهید مشخص کنید. به یاد داشته باشید که باید توسط احساسی که می‌خواهید نسبت به شرایط داشته باشید، هدایت شوید. خواسته خود را در یک عبارت کوتاه فرموله و آن را در دایره کوچک یادداشت کنید. این مرکز چرخه تمرکز یا Focus-Wheel شما خواهد بود.

مطلب مرتبط: ۶ عبارتی که آدم های با اعتماد به نفس هگز به زبان نمی آورند

– خارج از محیط دایره کوچک، افکار خود را در مورد هدف‌تان، نتایج حاصل از آن و چیزهایی که روحیه شما را بالا می‌برد، یادداشت کنید. به نوشتن آن‌ها در محیط دایره بزرگ ادامه دهید. از ساعت ۱۲ شروع کنید (تصور کنید که به یک ساعت نگاه می‌کنید)، و در جهت عقربه‌های ساعت در ساعت ۱، ۲ و باقی ساعات بنویسید، تا ۱۲ جمله داشته باشید که احساسات مثبتی را در شما ایجاد می‌کنند.

– به عنوان مثال، بیایید تصور کنیم که شما به شدت خواهان کاهش وزن هستید. این هدف را در مرکز دایره کوچک بنویسید. سپس تمام انگیزه‌های خود را به گونه‌ای در بخش‌ها بنویسید که وقتی به آخرین بخش رسیدید، دیگر احساس کرده باشید که توانایی رسیدن به هدف‌تان را دارید. شک نداریم شما می‌توانید این کار را انجام دهید!

مطلب مرتبط: ۱۲ درسی که می توانید از بدترین شکست های تان در زندگی بگیرید

روش Focus-Wheel یا چرخه تمرکز بسیار کارآمد است زیرا شما عباراتی را می‌نویسید که آگاهانه انتخاب کرده‌اید. آنها باورهایی را نشان می‌دهند که شما همیشه برای خود مناسب دانسته‌اید و با خواسته‌های‌تان مطابقت دارند.

با تمرکز روی هدف در وسط چرخ، شواهد بیشتری پیدا خواهید کرد که نشان می دهد همه اهداف شما قابل تحقق هستند. شما می‌توانید به هر چه که می‌خواهید برسید؛ فقط باید اولین قدم را بردارید‍!

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید