چالش تازه حکومت؛ ارگ: ترورهای هدفمند بخشی از استراتیژی صلح طالبان است |
چالش تازه حکومت؛ ارگ: ترورهای هدفمند بخشی از استراتیژی صلح طالبان است

چالش تازه حکومت؛ ارگ: ترورهای هدفمند بخشی از استراتیژی صلح طالبان است

۱۰ / جدی ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه

همزمان با افزایش ترورهای هدفمند ارگ ریاست جمهوری می گوید کابل گواه حمله‌ها و ترورهایی بوده که به عنوان راهبرد جنگی طالبان به صورت حمله و انکار، به پیش برده می‌شود.

صدیق صدیقی سخنگوی ریاست جمهوری امروز چهارشنبه (۱۰جدی) گفته است که هدف این حمله‌ها، ایجاد «ترس، وحشت، دهشت، ناامیدی» و به میان آمدن فاصله‌ها بین مردم و‌ دولت افغانستان است.

سخنگوی ریاست تاکید کرده: «حمله و انکار، بخشی از استراتیژی به اصطلاح صلح طالبان هم است که تلاش می‌شود تا نظام افغانستان در ذهنیت عامه‌ی ملی و‌جهانی، تضعیف شود و طالبان را به امید کاذب شان که در مذاکرات دست بالا داشته باشند، نزدیک سازد.»

به گفته او طالبان با این حملات به غیر از افزایش نفرت مردم، چیز دیگری به دست نخواهند آورد.

افزایش حملات هدفمند

این در حالی است که در این اواخر ترورهای هدفمند در افغانستان به خصوص شهر کابل افزایش یافته است. تا کنون گروهی مسوولیت این حملات را برعهده نمی‌گیرد.

روز گذشته مسعود اندرابی وزیر داخله و احمدضیا سراج رییس عمومی امنیت ملی در نشست استجوابیه مجلس سنا گفته بودند که گروه طالبان عقب این ترورها قرار دارند و می خواهند از این طریق در روند صلح امتیاز گیری کنند.

به گفته آنان طالبان پس از شکست ها در میدان جنگ به این استراتیژی روی آورده اند و تلاش می کنند افکار بدیل برای نظام کنونی افغانستان در مذاکرات صلح ارایه کند.

این دو مقام ارشد امنیتی تاکید کرده بودند که طالبان پس از امضای توافق نامه صلح شبکه‌ای ترور به نام «عبیده» ایجاد کرده و به ان هدایت داده که افراد متنفذ، کارکنان نهادهای دولتی، اعضای جامعه‌ی مدنی، خبرنگاران و سایر اهداف نرم را هدف‌ قرار دهند.

افزایش ترورهای هدفمند با واکنش های گسترده کاربران فضای مجازی نیز همراه شده است.

مقام های امنیتی تاکنون برای جلوگیری از ترورهای هدفمند راهکارهای تازه ای بشمول ممنوعیت گشت و گذار موتر سایکل با دو سر نشین در شهر کابل اعمال کرده است.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید