نوید تازه؛ مجلس نمایندگان طرح یکسان سازی معاش کارمندان دولتی را تا مرحله تطبیق پی گیری می کند |
نوید تازه؛ مجلس نمایندگان طرح یکسان سازی معاش کارمندان دولتی را تا مرحله تطبیق پی گیری می کند

نوید تازه؛ مجلس نمایندگان طرح یکسان سازی معاش کارمندان دولتی را تا مرحله تطبیق پی گیری می کند

۹ / جدی ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه

مجلس نمایندگان اعلام کرده است که طرح یکسان سازی معاشات کارمندان دولتی را تا مرحله توشیح و تطبیق آن از سوی حکومت پی گیری می کند.

دفترمطبوعاتی میررحمان رحمانی رییس مجلس گفته است که اعضای مجلس در پیوند به بودجه سال مالی ۱۴۰۰ نظریات و پیشنهادات شان را در نشست روز گذشته مجلس ارایه کرده اند.

اعضای مجلس بودجه سال مالی ۱۴۰۰ را غیر متوازن خوانده و بار دیگر بر ضرورت جدی یکسان سازی معاشات کارمندان دولت بشمول مامورین، معلمان، افسران، سربازان و کارمندان قرار دادی تاکید کرده اند.

نمایندگان مجلس خاطرنشان کرده که بخشی از کارمندان دولت همواره مورد بی مهری قرارگرفته و پرداخت حقوق شان هیچگاهی عادلانه در نظر گرفته نشده است.

رییس مجلس با تاکید بر یکسان سازی معاشات کارمندان پایین رتبه دولتی به کمیسیون مالی و بودجه مجلس هدایت داده  تا این مورد را در بودجه سال مالی ۱۴۰۰ در نظر گیرند.

میررحمان رحمانی گفته است: «ولسی جرگه در پیوند به یکسان سازی حقوق کارمندان دولت روی طرحی کار کرده و به خاطر تامین عدالت، تا مرحله ی توشیح و تطبیق آن از سوی حکومت آن را به گونه جدی پی گیری خواهند کرد.»

یکسان سازی معاشات کارمندان دولتی

این در حالی است که طرح یکسان‌سازی مدت‌ها پیش از سوی حکومت تهیه و تصویب شده بود، اما اجرایی نشده است.

چندی قبل نیز شماری از کاربران فضای مجازی پیشنهاد وزارت کار و امور اجتماعی و منظوری ریاست جمهوری به منظور یک سان سازی معاشات کارمندان دولتی را منتشر کردند اما به تعقیب آن وزارت کار آن را جعلی خواند.

بشیر احمد تهینج وزیر کار و امور اجتماعی گفته بود که یکی از اهداف مهم او در وزارت کار و امور اجتماعی همسان سازی و عدالت در معاشات کارمندان است، تلاش های عملی نیز در زمینه ادامه دارد.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید