علم توضیح می دهد؛ چرا خوابیدن در اتاق سرد برای سلامتی خوب است |
علم توضیح می دهد؛ چرا خوابیدن در اتاق سرد برای سلامتی خوب است

علم توضیح می دهد؛ چرا خوابیدن در اتاق سرد برای سلامتی خوب است

۴ / جدی ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه

شاید هرگز در مورد فواید سلامتی خوابیدن در یک اتاق سرد چیزی نشنیده باشید. اما مطابق با علم خوابیدن در یک اتاق سرد فوایدی برای سلامتی دارد که با هم در این نوشتار می‌بینیم.

 ۱. جوان‌تر به نظر می‌رسید

دمای سردتر میزان ملاتونین شما را افزایش می‌دهد. ملاتونین نه تنها هورمون خواب است بلکه نوعی آنتی‌اکسیدان است که از پوست در برابر اشعه مضر خورشید محافظت می‌کند. همچنین باعث افزایش تولید کلاژن می‌شود که از ایجاد چروک جلوگیری می‌کند.

مطلب مرتبط: ۱۰ ماده غذایی سرشار از کلاژن که از شل شدن پوست جلوگیری می کند

۲. خوابیدن در یک اتاق سرد باعث کاهش افسردگی می‌شود

هنگامی که در یک اتاق سرد می‌خوابید، خواب شما عمیق‌تر و آرام‌تر است. این امر به کاهش سطح کورتیزول کمک می‌کند. خواب خوب شبانه، ذهنیت شما را بهبود می‌دهد و کمک‌تان می‌کند تا با اضطراب و افسردگی مبارزه کنید. بی‌خوابی و افسردگی می‌توانند یکدیگر را تغذیه کنند.

۳. خواب‌تان عمیق‌تر می‌شود

مطالعه‌ای در سال ۲۰۱۸ برای اولین بار نشان داد که دمای پایین عامل مهمی در تولید ملاتونین است. ملاتونین هورمونی است که خواب شما را تنظیم می‌کند.

۴. خوابیدن در یک اتاق سرد باعث تسریع کاهش وزن می‌شود

وقتی نمی‌توانید بخوابید، سطح کورتیزول افزایش می‌یابد. کورتیزول اضطراب و استرس را بالا می‌برد. و اضطراب احتمال پرخوری را افزایش می‌دهد. دمای پایین اتاق خواب همچنین متابولیسم را تقویت می‌کند.

مطلب مرتبط: افزایش متابولیسم؛ ۶ نوشیدنی که سوخت و ساز بدن را افزایش می دهند

۵. دمای پایین التهاب و درد را کاهش می‌دهد

یک اتاق خواب خنک توانایی کاهش التهاب و درد را دارد. بسیاری از ورزشکاران برای کمک به بازیابی بدن و کاهش سطح التهاب، پس از انجام تمرینات، خوابیدن در اتاق سرد را انتخاب می‌کنند.

۶. خوابیدن در اتاق سرد احتمال عفونت‌های قارچی را کاهش می‌دهد

دمای پایین اتاق خواب می‌تواند به کاهش عفونت قارچی و باکتریایی در زنان کمک کند. باکتری‌ها و قارچ‌ها در محیط‌های گرم و مرطوب تکثیر می‌شوند. وقتی در یک اتاق سرد می‌خوابید، احتمال عفونت ادراری یا واژن را کاهش می‌دهید.

۷. می‌تواند باروری مردان را بهبود ببخشد

خوابیدن در یک اتاق سرد می‌تواند بر قدرت باروری مردان تأثیر بگذارد. محققان بر این باورند که قرار گرفتن طولانی مدت در برابر گرما باعث کاهش تولید اسپرم در مردان می‌شود. دانشمندان هنوز در حال مطالعه این موضوع هستند. اما اگر می‌خواهید بچه‌دار شوید، ممکن است پایین آوردن دمای اتاق خواب ارزشش را داشته باشد.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید