این مواد غذایی به طرز چشمگیری احتمال مرگ را افزایش می‌دهند |
این مواد غذایی به طرز چشمگیری احتمال مرگ را افزایش می‌دهند

این مواد غذایی به طرز چشمگیری احتمال مرگ را افزایش می‌دهند

۴ / جدی ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه

مطالعات زیادی بر ارزش مصرف میوه و سبزیجات برای حفظ سلامتی تأکید کرده‌اند، اما بر اساس مطالعه اخیر در مجله تغذیه بالینی آمریکا، دیگر نکته حائز اهمیت پرهیز از برخی مواد غذایی است.

محققان بیش از ۲۲۰۰۰ نفر را که اطلاعات مربوط به شرایط بهداشتی و عادات غذایی را در طی یک دوره هشت ساله ارائه دادند، بررسی کردند و دریافتند کسانی که خطر مرگ و میز در کسانی که بیشترین غذاهای فراوری‌شده را مصرف می‌کنند ۲۶٪ بالاتر است در مقایسه با افرادی که این غذاها را نمی‌خورند. خطر ابتلا به بیماری قلبی عروقی در این افراد در مقایسه با افرادی که غذای فراوری‌شده نمی‌خورند، ۵۸٪ بیشتر بود.

به گفته نویسنده اول تحقیق، ماریالورا بوناچیو، ، این غذاها با فرآوری گسترده صنعتی تولید می‌شوند که به طور قابل‌توجهی خواص طبیعی آنها را تغییر می‌دهد.

مطلب مرتبط: چرا مردم سرزمین های آبی طولانی تر از سایر جهان عمر می کنند؟

بنابراین، از کدام مواد غذایی باید پرهیز کنیم و چرا؟

او می‌گوید که این غذاها دارای مقادیر زیادی قند، روغن و نمک هستند و مغذی ناچیزی دارند. برخی از این مواد غذایی عبارتند از وعده‌های غذایی که در مایکروفر قرار می‌دهیم، چیپس و میان‌وعده‌های سرخ‌شده و غذاهای شیرین مانند کلوچه‌ها.

به گفته بوناچیو، بدتر اینکه این مواد غذایی در مقادیر زیاد مصرف می‌شوند و هنگامی که قسمت زیادی از رژیم غذایی را تشکیل می‌دهند، گزینه‌های سالم‌تر مانند میوه‌ها و سبزیجات غنی از مواد مغذی حذف می‌شوند.

وی افزود که بخش عمده‌ای از این مشکل مقدار زیاد قند در این مواد غذایی است که در تحقیقات گذشته ارتباط زیاد آنها با افزایش خطر مرگ زودرس و بیماری‌های قلبی عروقی ثابت شده‌است.

مطلب مرتبط: دانشمندان رابطه بین مصرف قند و رشد سرطان را توضیح می دهند

بوناچیو می‌گوید: ” قند زیاد برای ما سالم نیست و می‌تواند به خودی خود خطر مرگ را افزایش دهد. اما خود روند فرآوری صنعتی نیز در اینجا نقش مهمی را ایفا می‌کند. دلیل این اثر منفی ایجاد تغییرات در ترکیب و ساختار مواد مغذی است.”

غذاهای فرآوری شده می‌توانند شکاف‌های تغذیه‌ای قابل‌ملاحظه‌ای ایجاد کنند که با گذشت زمان، می‌تواند به بدن آسیب بزند، و نه تنها روی قلب، بلکه بر سوخت و ساز بدن، سلامت مغز، سلامت روده و سیستم ایمنی بدن تأثیرات منفی بگذارد. از آنجایی که این غذاها دارای ویتامین، مواد معدنی و آنتی‌اکسیدان کمی هستند، خوردن آنها می‌تواند باعث ایجاد التهاب در بدن شود و همین خطر مرگ زودرس را افزایش می‌دهد.

چه عواملی به شما کمک می‌کند تا بیشتر زندگی کنید؟ کسانی که در این مطالعه رژیم غذایی غنی از میوه، سبزیجات، غلات کامل، چربی‌های سالم و ماهی داشتند، با خطرات سلامتی بسیار کمتری مواجه بودند، به ویژه آنهایی که تنوع بیشتری در مصرف سبزیجات و دانه‌ها داشتند.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید