تنقیص در وزارت معادن و پترولیم؛ کارمندان در مقابل وزارت خیمه تحصن برپا کردند |
تنقیص در وزارت معادن و پترولیم؛ کارمندان در مقابل وزارت خیمه تحصن برپا کردند

تنقیص در وزارت معادن و پترولیم؛ کارمندان در مقابل وزارت خیمه تحصن برپا کردند

۲۴ / قوس ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه

شماری از کارمندان متعرض وزارت معادن و پترولیم در مورد تغییرات اخیر و «تنقیص یک هزار ۲۰۹ بست کاری» که از سوی رهبری وزارت معادن اصلاحات خوانده شده در مقابل این وزارت خیمه تحصن برپا کرده اند.

این معترضان که امروز دوشنبه (۲۴قوس) در مقابل وزارت معادن خیمه تحصن برپا کرده مدعی اند که وزارت معادن و پترولیم بدون داشتن دلایل قانع‌کننده یک هزار و ۲۰۹ بست را تنقیص کرده است.

معترضان تاکید دارند که تاکنون دلیل تنقیص بست ها از سوی وزارت اعلان نشده است.

معترضان وزارت معادن را متهم به سلیقه‌گرایی کرده تاکید دارند که کارمندان به صورت غیرقانونی از ساختار وزارت حذف شده اند.

اعتراضات کارمندان وزارت معادن و پترولیم وارد چهارمین روز خود شده و آنان خواستار تجدید نظر وزارت معادن و پطرولیم در این مورد ‌اند.

اصلاحات در وزارت معادن و پطرولیم

این اعتراضات پس از صورت گرفته است که وزارت معادن در این اواخر دست به اصلاحات در این وزارت زده است. وزارت معادن ‌و پترولیم روز گذشته با نشر اعلامیه ای هدف این اصلاحات را «ایجاد اداره موثر، کارا ‌و با ظرفیت که بتواند تحرک لازم را به هدف تغییر اقتصادی در زندگی مردم ایجاد کند» خوانده است.

در این اعلامیه آمده است که ساختار تشکیلاتی جدید وزارت معادن و پترولیم بر اساس مسئولیت های تعریف شده در نقشه راه معادن، دیدگاه، ماموریت و مسئولیت های این وزارت ترتیب شده و وزارت معادن در گام نخست با بررسی‌های همه جانبه و نیازسنجی‌ها، چالش‌ها و عوامل عدم تحرک در این سکتور را شناسایی کرده است.

وزارت معاون تاکید کرده که نبود تعریف و تفکیک وظایف، ماموریت و مسوولیت‌های آن، تداخل و ابهام وظیفوی، عدم توجه به ظرفیت‌سازی، عدم توجه لازم به کیفیت، عدم توجه به امور حقوقی جهت قانون‌مند‌سازی اجراات، فقدان تفکیک وظایف و تورم تشکیلاتی و عدم موثریت از چالش‌های عمده بوده که این وزارت دست به اصلاحات زده است.

این وزارت تاکید کرده که به هدف تحرک پایدار در وزارت معادن، مبدل ساختن سکتور معادن به کلید رفاه اقتصادی، منطقی سازی تشکیل این وزارت که پاسخگوی نیازمندی‌های عصر جدید و انعکاس‌دهنده معادن افغانستان طبق نقشه راه معادن باشد، یک نیاز بوده است.

بر اساس اعلامیه وزارت معاون ۲۰۵ تن از کارمندان غیرواجد شرایط در بست های تخنیکی این وزارت با در نظرداشت ظرفیت شان، بمنظور ایجاد موثریت در بخش های دیگری موظف می شوند، ۵۱۲ تن کارمندان آمریت تفحصات شمال با درنظرداشت ساحه کاری آنان به اداره تنظیم نفت وگاز انتقال می شوند، ۶۶۷ بست خالی ضرورت به استخدام ندارد و نیز ۷۸ نفر با تکمیل نمودن دورۀ خدمت، به تقاعد سوق داده می‎شوند.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید