FDA واکسن فایزر را برای استفاده اضطراری تایید کرد |
FDA واکسن فایزر را برای استفاده اضطراری تایید کرد

FDA واکسن فایزر را برای استفاده اضطراری تایید کرد

مترجم

سارا فیضی
مترجم

۲۲ / قوس ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه

روز جمعه، FDA، سازمان غذا و داروی ایالات متحده، مجوز استفاده اضطراری را به غول دارویی فایزر برای توزیع واکسن کووید-۱۹ در ایالات متحده اعطا کرد. واکسیناسیون در این کشور ممکن است ظرف چند روز آغاز شود.

استفان ام. هان، کمیسر FDA گفت: “مجوز FDA برای استفاده اضطراری از اولین واکسن کووید-۱۹ یک نقطه عطف مهم در مبارزه با این همه‌گیری ویرانگر است.”

هان ادامه داد، “اقدام امروز به دنبال یک روند باز و شفاف بازنگری است که شامل نظرات متخصصان مستقل علمی و بهداشت عمومی و ارزیابی دقیق دانشمندان حرفه‌ای برای اطمینان از مطابقت این واکسن با استانداردهای دقیق و علمی FDA برای ایمنی، اثربخشی و کیفیت مورد نیاز برای پشتیبانی از مجوز استفاده اضطراری می‌شود. “

مجوز رسمی استفاده اضطراری پس از جلسه یک روزه FDA در روز پنجشنبه اعطا شد. فایزر که واکسن را با شریک آلمانی خود بیوان‌تک تولید کرده‌است، گفت ماه گذشته این واکسن ۹۵٪ اثربخشی را در آزمایشات بالینی نشان داده‌است.

با توجه به اینکه بیش از ۳۳۰ میلیون نفر در ایالات متحده زندگی می‌کنند، همه بلافاصله قادر به دریافت واکسن نیستند. کارمندان مراقبت‌های بهداشتی و همچنین افرادی که به دلیل سن، اختلالات زمینه‌ای یا شغلی در معرض خطر بیش‌تری برای آلودگی هستند، در اولویت خواهند بود. فایزر گفته است که انتظار دارد در سال ۲۰۲۰ تا ۵۰ میلیون دوز واکسن و در سال ۲۰۲۱ نیز ۱٫۳ میلیارد واکسن تولید کند.

اوایل روز جمعه، الکس ایزار، وزیر بهداشت و خدمات انسانی گفت که آژانس وی با شرکت فایزر برای انتقال واکسن همکاری خواهد کرد.

او در عین حال اظهار داشته‌است که: “ما می‌توانیم دوشنبه یا سه شنبه هفته آینده شاهد آغاز واکسیناسیون باشیم.”

این واکسن به صورت دو دوز و به فاصله سه هفته تجویز می‌شود.

روز سه شنبه، بریتانیا اولین کشوری بود که پس از تأیید بالینی، واکسن فایزر کووید-۱۹ را شروع کرد. اولین فردی که واکسن را در این کشور دریافت کرد، مارگارت کینان ۹۰ ساله بود. انتظار می‌رود که چهار میلیون نفر در انگلیس روند واکسیناسیون را تا پایان دسامبر آغاز کنند. کانادا نیز روز چهارشنبه واکسن فایزر را تأیید کرد.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید