۷ چای گیاهی که با عفونت ویروسی در بدن مبارزه می‌کنند |
۷ چای گیاهی که با عفونت ویروسی در بدن مبارزه می‌کنند

۷ چای گیاهی که با عفونت ویروسی در بدن مبارزه می‌کنند

مترجم

سارا فیضی
مترجم

۱۹ / قوس ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه

قبل از دوران مدرن، مردم نمی‌توانستند به مرکز مراقبت‌های فوری محلی بروند، به پزشک مراجعه کنند و نسخه‌ای برای درمان بیماری‌شان تهیه کنند. آنها به گیاهان و مام طبیعت مراجعه می‌کردند. در این نوشتار با ۷ چای گیاهی آشنا می‌شویم که به درمان عفونت ویروسی کمک می‌کنند.

۱. جینسنگ

از بین گیاهان و ریشه‌های با ارزش دارویی، جینسنگ یکی از برترین‌هاست. چایی که از این ریشه تهیه می‌شود زمانی اکسیر امپراطورهای چین باستان بوده‌است. مطالعات نشان داده‌اند که جینسنگ علاوه برخواص دارویی که دارد، می‌تواند به تقویت انرژی، بهبود روحیه یا افزایش قوای جنسی در مردان و زنان کمک کند.

مطلب مرتبط: آیا رابطه جنسی باعث تسکین درد میگرن می شود؟

۲. بابونه

مصریان باستان شکوفه‌های ظریف بابونه را خشک کرده و برای مقابله با سرماخوردگی به صورت چای مصرف می‌کردند. این گیاه در جوامع باستانی دیگر مانند یونان و روم نیز پیروانی داشته‌است. چای بابونه نه تنها می‌تواند به رفع علائم سرماخوردگی کمک کند، بلکه ممکن است اوضاع خواب و سوء هاضمه را بهبود و گرفتگی قاعدگی را تسکین دهد.

مطلب مرتبط: ۷ ماده خوراکی که درد قاعدگی را افزایش می دهند

۳. رزماری

این گیاه دارویی رایج در غذاهای ایتالیایی، برای تهیه چای گیاهی عالی است. مصریان باستان از این گیاه برای مصارف خوراکی و دارویی استفاده می‌کردند. چای رزمای علاوه بر داشتن خواص ضدویروس، حافظه را بهبود می‌دهد، می‌تواند برای بینایی مفید باشد، التهاب را کاهش دهد و از سلامت مغز حمایت کند.

۴. ریشه شیرین‌بیان

در میان چای های گیاهی که به مبارزه با عفونت ویروسی کمک می‌کنند، چای شیرین‌بیان عطر و طعم خوبی هم دارد و در عین حال می‌تواند سوزش معده و سوء هاضمه را تسکین دهد.

۵. رازیانه

این گیاه دارویی حاوی فیبرهای غذایی، ویتامین، مواد معدنی و آنتی‌اکسیدان‌هایی است که از سلول‌های شما در برابر رادیکال‌های آزاد محافظت می‌کنند. چای رازیانه،‌ علاوه بر مبارزه با عفونت ویروسی، به بهبود سوء هاضمه، مشکلات تنفسی و یبوست کمک می‌کند.

مطلب مرتبط: با این ماده ساده به راحتی یبوست را از بین ببرید

۶. نعناع فلفلی

دمنوش نعناع فلفلی نیز در میان فهرست چای های گیاهی برای مبارزه با عفونت ویروسی قرار می‌گیرد. این چای برای تسکین گلودرد و درمان سرفه مناسب است.

۷. زنجبیل

زنجبیل را می‌توان به صورت خام، پخته یا چای مصرف کرد. چای زنجبیل هزاران سال است که برای مشکلات گوارشی و کبدی استفاده می‌شود. این چای علاوه بر مبارزه با عفونت ویروسی، برای تسکین حالت تهوع، اسهال و گرفتگی شکم می‌تواند مفید باشد.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید