زن ۹۰ ساله انگلیسی، اولین فرد در جهان که واکسن فایزر را دریافت کرد |
زن ۹۰ ساله انگلیسی، اولین فرد در جهان که واکسن فایزر را دریافت کرد

زن ۹۰ ساله انگلیسی، اولین فرد در جهان که واکسن فایزر را دریافت کرد

۱۸ / قوس ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه

یک زن ۹۰ ساله پس از تأیید واکسن کووید-۱۹ شرکت فایزر در انگلیس، اولین فرد در جهان است که واکسن را دریافت می‌کند، زیرا سرویس سلامت همگانی انگلیس (NHS) بزرگ‌ترین کمپین واکسن خود را از روز سه‌شنبه آغاز کرد.

واکسن حدود ساعت ۶٫۴۵ صبح در کاونتری به مارگارت کینان تزریق شد و این به معنای آغاز یک برنامه واکسیناسیون دسته جمعی تاریخی بود.

کینان که هفته آینده ۹۱ ساله می‌شود و نزد خانواده و دوستانش به مگی معروف است، در بیمارستان دانشگاه کاونتری واکسن را دریافت کرد.

این خانم ۹۰ ساله که یک دختر، یک پسر و چهار نوه دارد گفت: “من احساس بسیار خوبی دارم که اولین شخصی هستم که علیه کووید-۱۹ واکسینه شده‌ام، این بهترین هدیه تولدی است که می‌توانستم دریافت کنم زیرا حالا بعد از مدت‌ها که تنها بوده‌ام می‌توانم زمانی را در سال جدید با خانواده و دوستانم وقت بگذرانم. “

کینان ادامه داد: “هر چقدر که از کارکنان NHS تشکر کنم کافی نیست و توصیه من این است که هر کس می‌تواند واکسن را دریافت کند. اگر من می‌توانم آن را در سن ۹۰ سالگی دریافت کنم، شما هم می‌توانید.”

پارسونز پرستاری که واکسن را تزریق کرده، گفت: ” خوشحالم که توانسته‌ام در این روز تاریخی نقشی داشته باشم. چند ماه گذشته برای همه ما که در NHS کار می‌کنیم سخت بوده‌است‌، اما اکنون حس می‌کنم در انتهای تونل نور وجود دارد. “

بوریس جانسون گفت: ” از همه دانشمندانی که برای تولید این واکسن سخت تلاش کردند، از همه داوطلبان و همه کسانی که برای محافظت از دیگران قوانین را رعایت کرده‌اند، متشکرم.” وی اضافه کرد: “ما این مشکل را با هم شکست خواهیم داد.”

مت هنکوک وزیر بهداشت بریتانیا به اسکای نیوز گفت، در ماه جاری چندین میلیون دوز واکسن دیگر به انگلیس خواهد رسید.

وی همچنین گفت دولت امیدوار است که بتواند محدودیت ویروس کرونا را در بهار و به محض اینکه واکسن در دسترس همه افراد آسیب‌پذیر قرار گرفت، کاهش بدهد.

با این حال، او هشدار داد‌ه‌است که مردم باید از قوانین و محدودیت‌های ویروس کرونا پیروی کنند: “ما باید به دقت از قوانین پیروی کنیم. قرار نیست که خیال‌مان راحت باشد. باید به دقت قوانین را رعایت کنیم تا برنامه واکسیناسیون همه افراد آسیب‌پذیر را پوشش دهد. “

سر سایمون استیونز، مدیر اجرایی NHS انگلیس، گفت که این یک لحظه تاریخی است و “اولین قدم در بزرگ‌ترین برنامه واکسیناسیون که این کشور است تاکنون دیده است”.

مارگرات کینان در بیشتر ماه‌های اخیر منزوی بوده‌است. وی یکی از ۴۰۰۰۰۰ نفری است که اولین دوز واکسن را دریافت می‌کنند و بعد از ۲۱ روز یک تزریق دیگر نیز دریافت خواهد کرد.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید