در یک ماه گذشته 134 غیرنظامی در حملات طالبان کشته شده اند |
در یک ماه گذشته ۱۳۴ غیرنظامی در حملات طالبان کشته شده اند

در یک ماه گذشته ۱۳۴ غیرنظامی در حملات طالبان کشته شده اند

۱۳ / قوس ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه

همزمان با پیشرفت های تازه در روند صلح وزارت داخله اعلام کرده است که در یک ماه گذشته ۱۳۴ غیرنظامی در حملات طالبان کشته شده اند.

طارق آرین سخنگوی وزارت داخله امروز پنج‌شنبه (۱۳قوس) در تویتی گفته است که در نتیجه حملات طالبان در یک ماه گذشته به ۴۷۶ تن آسیب رسیده که از این میان ۱۳۴ تن آنان کشته و ۳۴۲ غیرنظامی دیگر زخمی شده اند.

آرین تاکید کرده که این تلفات ناشی از «حملات تروریستی» طالبان بشمول ۱۶ حمله انتحاری و انفجار ۱۶۸ ماین بوده است.

سخنگوی وزارت داخله کشتن غیرنظامیان را جنایت بزرگ خواند تاکید کرده که این غیر قابل توجیه است.

هرچند ماه گذشته شاهد حملات گسترده طالبان بر نیروهای امنیتی بود اما سخنگوی وزارت داخله از تلفات نیروهای امنیتی در این یک ماه چیزی نگفته است.

پیشرفت ها در روند صلح

این در حالی است که به تازگی هیئت مذاکره کننده حکومت افغانستان و گروه طالبان در دوحه اعلام کرده است که طرزالعمل مذاکرات را نهایی کرده اند و از این پس بحث روی اجندای مذاکرات را آغاز می کنند.

رسانه ها نیز به نقل از منابع در دوحه گزارش داده اند که گفتگو ها میان هیئت‌های مذاکره‌کننده دولت و طالبان در مورد آجندای مذاکرات بین‌الافغانی روز شنبه آغاز می‌شود و قرار است هیئت مذاکره‌کننده حکومت برقراری آتش‌بس را به عنوان اولویت در این نشست‌ها در نظر بگیرند.

با وجود این پیشرفت ها در دوحه در ۲۴ ساعت گذشته در ولایت های قندهار، هلمند، میدان‌وردک، ارزگان، فاریاب و هرات درگیری‌های سنگین میان نیروهای دولتی و طالبان رخ داده که به گفته وزارت دفاع تنها در ولایت قندهار ۱۴۹ جنگجوی طالبان کشته و ۲۸ تن دیگر زخمی شدند.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید