تعلیق نشست ارائه برنامه‌های ۶ نامزد وزیر؛ مجلس نمایندگان به گفته های صالح واکنش نشان داد |
تعلیق نشست ارائه برنامه‌های ۶ نامزد وزیر؛ مجلس نمایندگان به گفته های صالح واکنش نشان داد

تعلیق نشست ارائه برنامه‌های ۶ نامزد وزیر؛ مجلس نمایندگان به گفته های صالح واکنش نشان داد

۴ / قوس ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه

مجلس نمایندگان در واکنش به اظهارات امرالله صالح معاون اول ریاست جمهوری مبنی بر ادعای فساد گسترده از سوی اعضای این مجلس نشست ارائه برنامه‌های۶ نامزد وزیر را تعلیق کرد.

مجلس نمایندگان امروز سه‌شنبه (۴قوس) نشست ارائه برنامه شش نامزدوزیر کابینه را لغو کرد. میر رحمان رحمانی، رییس مجلس نمایند‌گان ضمن بیان تعلیق ادعا کرد که روند سبز به رهبری امرالله صالح «یک نهاد استخباراتی» است و توسط یکی از کشورها تمویل می‌شود. آقای رحمانی اما از کشور مشخصی نام نبرد.

رحمانی خاطرنشان کرد که به‌منظور حفظ حیثیت مجلس نمایندگان علیه معاون اول ریاست‌جمهوری در مورد این اظهارات اش به مراجع عدلی و قضایی نیز شکایت درج می‌کنند.

از سوی هم اعضای مجلس نمایندگان تاکید کردند تا زمانی که امرالله صالح اتهامات فساد در مجلس نمایند‌گان را روشن نسازد، روند ارائه برنامه‌های نامزد وزیران کابینه را آغاز نخواهد کرد.

آنان همچنان هشدار دادند که تا زمان روشن شدن این موضوع، بودجه سال ۱۴۰۰ را نیز تایید نمی‌کنند.

اعضای مجلس از هیئت اداری و معاون نخست ریاست جمهوری خواستند تا فرد متهم را واضع سازند.

مجلس نمایندگان این گفته‌های آقای صالح را در مخالفت با مواد قانون اساسی خوانده اضافه کرده که این اظهاراتش سبب اختلاف میان قوای سه‌گانه‌ی دولت شده و استحکام این قوا را به خطر انداخته است.

قرار بود امروز حسینه صافی نامزد وزیرامور زنان، قدرت الله ذکی نامزد وزیر ترانسپورت، نجیب الله یمین نامزد وزیر فواید عامه، نوررحمان اخلاقی نامزد وزیر مهاجرین، محمود کرزی نامزد وزیر شهرسازی و مسکن و هارون چخانسوری نامزد وزیر معادن وپترولیم برنامه‌های شان را به اعضای مجلس نمایند‌گان از بهر گرفتن رأی اعتماد گزارش دهند.

صالح چه گفته بود

امرالله صالح در دومین بخش روز نخست نشست جینوا درباره فساد اداری در افغانستان گفته بود که تاکنون هیچ عضو پارلمان هزینه دست داشتن در فساد را نپرداخته است و تاکید کرده بود که برای تامین عدالت باید، به مصونیت آنان پایان داده شود.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید