کمک های مالی و حمایت سیاسی برای چهار سال آینده افغانستان؛ کنفرانس جنیوا فردا آغاز می شود |
کمک های مالی و حمایت سیاسی برای چهار سال آینده افغانستان؛ کنفرانس جنیوا فردا آغاز می شود

کمک های مالی و حمایت سیاسی برای چهار سال آینده افغانستان؛ کنفرانس جنیوا فردا آغاز می شود

۲ / قوس ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه

کنفراس جینوا ۲۰۲۰ برای افغانستان تحت عنوان «صلح، رفا و خودکفایی» در راستای مساعدت های مالی و حمایت سیاسی از افغانستان برای چهار سال آینده فردا در شهر جینوای سویس برگزار می شود.

صدیق صدیقی، سخن‌گوی‌ رییس‌جمهور امروز یک‌شنبه (۲قوس) در توییتی نگاشته است که نشست جینوا در مورد افغانستان فردا (دوشنبه) به گونه‌ی آنلاین برای دو روز برگزار می‌شود.

به گفته او در این نشست، نمایندگان بیش از ۱۰۰ کشور و سازمان بین‌المللی گردهم می‌آیند.

این کنفرانس که توسط افغانستان، فنلند و سازمان ملل متحد برگزار می گردد ساعت ۳۰: ۱۲ افتتاح و به تعقیب آن جلسات رسمی آن ساعت ۳۰: ۱ به وقت کابل راه اندازی می شود و در آن میزان تعهدات مالی کشورهای کمک کننده برای چهار سال آینده برای افغانستان مشخص می‌شود.

از سوی هم وزارت خارجه در خبرنامه ای گفته است محمد حنیف اتمر وزیر امور خارجه، عصر روز گذشته به هدف اشتراک در این کنفرانس در رأس هیئت دولتی افغانستان، عازم سویس شده است.

وزارت خارجه افزوده که در این سفر آقای اتمر را عبدالهادی ارغندیوال وزیر مالیه، عطاالله نصیب رییس واحد تسهیل سرمایه گذاری، عبدالحبیب زدران معین مالی وزارت مالیه و جمعی از رؤسا و مشاورین وزارت های امور خارجه و مالیه همراهی می کنند.

وزیر مالیه به نمایندگی از  افغانستان ریاست میزبانی مشترک را برعهده دارد

از سوی هم وزارت مالیه در اعلامیه ای گفته است که عبدالهادی ارغندوال وزیر مالیه به نمایندگی از  افغانستان ریاست میزبانی مشترک این کنفرانس را برعهده دارد.

وزارت مالیه افزوده که قرار است در این نشست تعهدات دوجانبه افغانستان و جامعه بین المللی تحت چارچوب حساب دهی متقابل مورد بحت و بررسی قرار گیرد و کشورها و تمویل کنندگان تعهدات شانرا برای تداوم کمک های مالی و حمایت سیاسی از افغانستان در چهار سال آینده اعلام کنند.

به گفته وزارت مالیه این نشست به میزبانی مشترک دولت افغانستان، فلند و سازمان ملل متحد برگزار می شود و در آن حکومت افغانستان سند دوم چارچوب ملی صلح و انکشاف افغانستان را که در آن دور نمای رسیدن به صلح رفا و خودکفایی انعکاس داده شده ارایه می کند.

۱۰ پیش شرط جامعه جهانی برای تداوم کمک‌ها به افغانستان

این در حالی است پیش از این و در آستانه برگزاری نشست بین المللی جینوا جامعۀ جهانی برای تداوم کمک‌های شان ده شرط، شامل؛ حفظ و تقویت دستاوردهای سیاسی، اقتصادی و اجتماعی نزده سال گذشته، استقرار آتش‌بس فراگیر، تعهد دوامدار به دموکراسی، حاکمیت قانون و حقوق بشر، تعهد به مذاکرات صلح و تطبیق مفاد آن، مبارزه معنادار و عینی با فساد و احترام به تعهدات بین‌المللی و نهادهای دولتی افغانستان گذاشته اند.

پیروی از اهداف توسعه پایدار ملل متحد، جلوگیری از استفاده تروریستان از خاک افغانستان علیه سایر ملل، ادامه چارچوب پاسخگویی متقابل میان دولت افغانستان و جامعه جهانی و نیز تسهیل فعالیت‌های توسعه‌ای و بشردوستانه به ‌شمول رفع موانع و مالیات غیرقانونی از راه فعالیت‌های کمک‌رسانی نیز از جمله شروط های است که کشور های کمک کننده برای ادامه همکاری های شان با افغانستان گذاشته است.
پس از تعین شروط جامعه جهانی برای کمک به افغانستان وزارت خارجه با نشر اعلامیه ای اعلام کرد که کابینه افغانستان بعد از بررسی شرایط ادامه کمک‌های پایدار بین‌المللی شرکای افغانستان آن را مفید دانسته و همسو با اهداف و اولویت های مردم و دولت افغانستان ارزیابی کرده است.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید