۵ کشته و ۲۵ زخمی، در حملات راکتی شهر کابل؛ طالبان مسوولیت نگرفت |
۵ کشته و ۲۵ زخمی، در حملات راکتی شهر کابل؛ طالبان مسوولیت نگرفت

۵ کشته و ۲۵ زخمی، در حملات راکتی شهر کابل؛ طالبان مسوولیت نگرفت

۱ / قوس ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه

همزمان با حملات گسترده راکتی در شهر کابل مسوولان در وزارت صحت عامه می گویند تاکنون ۵ کشته و ۲۵ زخمی از اثر این پرتاب ها گزارش شده است.

طارق آرین سخنگوی وزارت داخله گفته است که حوالی ساعت ۸:۵۰ دقیقه صبح امروز شنبه (۱قوس) ۱۴ فیر مرمی راکت بالای شهر کابل از سوی «تروریستان»پرتاب شده است.

آرین افزوده این راکت ها در مناطق مسکونی در مربوطات حوزه دهم، برج برق چهار قلعه، کوچه طاهری، نعمت‌پلازا، نزدیک دانشگاه سلام، چهار راهی گل‌سرخ حوزه چهارم، چهاراهی صدارت، پل باغ عمومی، جاده سپین زر، نزدیک ارشیف ملی حوزه دوم، در مربوطات لیسه مریم و ۵۰۰ فامیلی حوزه یازدهم اصابت کرده است.

سخنگوی وزارت داخله تلفات برخواسته از این راکت پراکنی ها را سه کشته و ۱۱ زخمی اعلام کرده است اما معصومه جعفری معاون سخنگوی وزارت صحت به خبرنامه گفت تاکنون ۵ کشته و ۲۵ زخمی ناشی از این رویداد به شفاخانه ها منتقل شده است.

تصاویر منتشر شده در فضای مجازی از این حمله راکتی نشان می دهد که این راکت ها از یک موتر نوع «سوزکی» شلیک شده و شماری از آنان بر منازل مسکونی و جاده های عمومی اثابت کرده است.

طالبان مسوولیت نگرفت

همزمان با این ذبیح الله مجاهد از سخنگویان طالبان در توییتی نگاشته است که فیرهای راکت بر شهر کابل ربطی به این گروه ندارد.

مجاهد تاکید کرده: «ما بر مجتمعات عام فیرهای کورکورانه را اجازه نمی دهیم.»

تاکنون هیچ گروهی مسوولیت این رویداد را بر عهده نگرفته است.

از سوی هم امرالله صالح معاون اول ریاست جمهوری که مسوولیت تامین امنیت شهر کابل را نیز برعهده دارد گفته است: «از پرتاب راکت امروز بر ساحه حوزه دهم همه اطلاع داریم.»

صالح تاکید کرده که در گزارش فردا به جزییات این رویداد می پردازد.

معاون اول ریاست جمهوری تاکید کرده: «حوداث مانند امروز انگیزه ای ما بخاطر مهار جنایت و تروریزم را بیشتر و مستحکم می سازد. از تمام هموطنان ما میخواهیم همکاری خویش با نهاد های دولتی را زیاد سازند».

 

 

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید