پیشنهاد ازبکستان برای برگزاری کنفرانسی در باره افغانستان در تاشکند |
پیشنهاد ازبکستان برای برگزاری کنفرانسی در باره افغانستان در تاشکند

پیشنهاد ازبکستان برای برگزاری کنفرانسی در باره افغانستان در تاشکند

۲۱ / عقرب ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه

شوکت میرضیایف، رئیس جمهور ازبکستان روز سه شنبه (۲۰ عقرب) در جریان اجلاس سازمان همکاری های شانگهای (SCO) که به ریاست روسیه در قالب یک کنفرانس ویدیویی برگزار شده بود، پیشنهاد کرد که یک کنفرانس بین المللی در مورد افغانستان در تاشکند برگزار شود.

به گفته رئیس جمهور ازبکستان، چشم اندازهای جدید برای برقراری صلح در افغانستان راهروهای حمل و نقل جدیدی را باز می‌کند که می‌تواند نقش افغانستان را به عنوان پل ارتباطی آسیای مرکزی و جنوبی بازگرداند. او گفت: “ما پیشنهاد می‌کنیم تا در اپریل ۲۰۲۱ در تاشکند در “کنفرانس بین المللی آسیای میانه و جنوب، روابط منطقه‌ای- چالش ها و فرصت ها” در این مورد و سایر موضوعات بحث کنیم.”

رئیس جمهور ازبکستان افزود که به دلیل تلاش های جامعه جهانی و کشورهای سازمان همکاری های شانگهای، افغانستان چشم اندازهای حل صلح آمیز جنگ را که سال ها به طول انجامیده، فراهم کرده است. میرضیایف اظهار داشت: “مهم است که تلاش های ما برای حمایت از این نشانه های مثبت در مورد پیشرفت صلح متحد شود.”

او خاطر نشان کرد که ارائه کمک های اقتصادی به ملت افغانستان ضروری است. ازبکستان خواستار طرح سریع عملی در مورد بهبود ساختار اقتصادی- اجتماعی افغانستان شده است.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید