تخریب سینما پارک؛ مشاور فرهنگی غنی: به نهادهای مربوطه یک هفته فرصت دهید |
تخریب سینما پارک؛ مشاور فرهنگی غنی: به نهادهای مربوطه یک هفته فرصت دهید

تخریب سینما پارک؛ مشاور فرهنگی غنی: به نهادهای مربوطه یک هفته فرصت دهید

۱۹ / عقرب ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه

شاه حسین مرتضوی، مشاور ارشد رئیس جمهور در امور فرهنگی، در مورد تخریب سینما پارک گفته که نگرانی تعدادی از فرهنگیان، هنرمندان و روشنفکران کشور را درک می‌کند.

او در توییتی نوشته است که این موضوع را با مقامات رسمی مطرح کرده و پیشنهاد داده تا به وزارت اطلاعات و فرهنگ، شهرداری کابل و افغان فیلم یک هفته فرصت داده شود.

آقای مرتضوی افزود: “نهادهای یاد شده در مشورت با فرهنگیان، سینماگران و هنرمندان روی بازسازی و نوسازی یا طرح های بدیل مشورت و طرح های مکتوب ارائه دهند.”

مشاور فرهنگی رئیس جمهور گفت: “حمایت جمعی مردم از میراث فرهنگی و تاریخی ستودنی است.”

این در حالی است که شهرداری کابل گفته است که تخریب ساختمان سینما پارک از روز امروز دوشنبه (۱۹ عقرب) آغاز می‌شود در حالی که روز گذشته بخش هایی از این سینما تخریب شده است.

این سینما در پارک شهرنو واقع شده و بنا به دستور امرالله صالح معاون اول ریاست جمهوری تخریب می‌شود.

تخریب سینما پارک با واکنش های گسترده‌ و عمدتا منفی رو به رو شده است.

در پی این واکنش‌ها فرهاد دریا، هنرمند و خواننده مشهور افغانستان تخریب این سینما را با تخریب بودای بامیان مقایسه کرده است.

او در نامه‌ایی سرگشاده به امرالله صالح نوشته که از او انتظار دارد تا به جای تخریب این خانه فرهنگی دستور ترمیم و احیای آن را بدهد.

این در حالی است که امرالله صالح بار دیگر بر تخریب آن تاکید کرده و گفته است: “در جای سینما پارک، یک محل فرهنگی که در آن نشست‌های فرهنگی برگزار شود، ساخته خواهد شد  تا همه به آن جا بروند و از حضور در آن لذت معنوی ببرند و همه سهولت های شهری و مدنی را داشته باشد. اکنون اما این سینما محلی متروک و به مکانی برای فروق مواد مخدر و استراحت گاه معتادان مبدل شده است.”

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید