تحقیقات بیشتر؛ مهاجمان دانشگاه کابل با بمب دستی خود را کشته اند |
تحقیقات بیشتر؛ مهاجمان دانشگاه کابل با بمب دستی خود را کشته اند

تحقیقات بیشتر؛ مهاجمان دانشگاه کابل با بمب دستی خود را کشته اند

خبرنگار خبرنامه

فرشته فرهنگ
خبرنگار خبرنامه

۱۹ / عقرب ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه

معاون رییس جمهور افغانستان می گوید که مهاجمان برای پاک سازی ردپای خود قبل از کشته شدن دست های شان را با بمب دستی منفجر کرده‌اند.

امرالله صالح، معاون اول رئیس جمهور، امروز دوشنبه (۱۹ عقرب) یافته‌های جدیدی را در مورد حمله به دانشگاه کابل در صفحه فیسبوک خود به نشر رسانده است.

به گفته آقای صالح، مهاجمان قبل از رسیدن نیروهای امنیتی با بمب دستی دستان خود را منفجر کرده‌اند تا ردپایی از خود به جا نگذارند.

او نوشته که امکان داشته مهاجمان قبلا به ارتکاب جرمی دستگیر شده و بایومتریک شده باشند.

آقای صالح همچنین نوشته است که تحقیقات جریان داشته و آن ها سعی می‌کنند با فناوری های پیشرفته، هویت جسد مهاجمان را تثبیت کنند.

حمله به دانشگاه کابل

این گفته ها در حالی است که حوالی ساعت ۱۱ روز دوشنبه (۱۲ عقرب) شماری از مهاجمان انتحاری ابتدا وارد دانشگاه کابل شده و در ساختمان «ستاژ قضایی دانشکده حقوق» به تیراندازی پرداختند.

این تیراندازی نزدیک به شش ساعت دوام کرد و پس از آن سخنگوی وزارت داخله اعلام کرد که این حمله با کشته شدن سه تروریست پایان یافته است.

طارق آرین در آخرین آمار از تلفات این رویداد گفته بود که در این حمله ۲۲ تن کشته و ۲۷ تن زخمی شده اند، اما منابع غیررسمی شمار قربانیان این حمله را بیشتر از آمار اعلام شده می گفتند.

با این که مسئولیت این حمله را گروه داعش برعهده گرفت اما امرالله صالح معاون اول ریاست جمهوری گفته بود برای این که ثابت شود این حمله بر دانشگاه کابل کار گروه طالبان بوده اسناد و شواهد وجود دارد و عملکرد آن شباهت صد درصد با گروه جدید طالبان به اسم «فاتح زواک» دارد که شورشیان در ولایت خوست شکل داده اند.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید