دو روز پس از حمله؛ دروس دانشگاه کابل امروز دوباره از سر گرفته می شود |
دو روز پس از حمله؛ دروس دانشگاه کابل امروز دوباره از سر گرفته می شود

دو روز پس از حمله؛ دروس دانشگاه کابل امروز دوباره از سر گرفته می شود

۱۴ / عقرب ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه

دو روز پس از حمله مرگبار بر دانشگاه کابل وزارت تحصیلات عالی اعلام کرده است که دروس این دانشگاه امروز دوباره از سر گرفته می شود.

وزارت تحصیلات عالی ناوقت شب گذشته با نشر اعلامیه گفته است که هیئت رهبری این وزارت و دانشگاه کابل در جلسه ای فیصله کرده است که تا دروس محصلان دانشگاه کابل امروز چهارشنبه (۱۴ عقرب) دوباره از سر گرفته شود.

این وزارت افزوده که در این جلسه همچنان فیصله شده تا منار یاد بود از قربانیان حمله بر دانشگاه کابل با ذکر نام های قربانیان اعمار و نیز تاریخ ۱۲ عقرب بنام «روز سیاه» در تاریخ دانشگاه کابل درج تقویم شود.

به گفته این وزارت برای برگزاری مراسم فاتحه خوانی برای قربانیان این رویداد تصامیم لازم اتخاذ شده است.

حمله بر دانشگاه کابل

حوالی ساعت ۱۱ روز دوشنبه گذشته شماری از مهاجمان انتحاری ابتدا وارد دانشگاه کابل شده و در ساختمان «ستاژ قضایی دانشکده حقوق» به تیراندازی پرداختند.

این تیراندازی نزدیک به شش ساعت دوام کرد و پس از آن سخنگوی وزارت داخله اعلام کرد که این حمله با کشته شدن سه تروریست پایان یافته است.

طارق آرین در آخرین آمار از تلفات این رویداد گفته است که در این حمله ۲۲ تن کشته و ۲۷ تن زخمی شده اند، اما منابع غیررسمی شمار قربانیان این حمله را بیشتر از آمار اعلام شده می گویند.

حمله بر دانشگاه کابل که گروه داعش مسوولیت آن را برعهده گرفت با واکنش های گسترده همراه شده است و روز گذشته همزمان با اعلام روز ماتم ملی از سوی رییس جمهور شماری از سفارت خانه های مقیم کابل نیز پرچم های شان را نیمه برافراشته قرار دادند.

وزارت خارجه افغانستان در توییتی گفته است: «به تاسی از اعلان ماتم ملی در رابطه به حمله تروریستی وجنایت ضدبشری در پوهنتون کابل، وزارت خارجه و نماینده گی های دیپلوماتیک در خارج از کشور درفش ملی را به حالت نیمه برافراشته درآوردند.»

این وزارت افزوده تا حال رهبران سازمان ملل ‌و همکاری های اسلامی و نماینده گان ۴۲ کشور این حمله را محکوم کرده است.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید