توافق افغانستان و یونان بر راه ‌اندازی برنامه‌های موثر جهت ادغام سریع پناهندگان افغان در یونان |
توافق افغانستان و یونان بر راه ‌اندازی برنامه‌های موثر جهت ادغام سریع پناهندگان افغان در یونان

توافق افغانستان و یونان بر راه ‌اندازی برنامه‌های موثر جهت ادغام سریع پناهندگان افغان در یونان

۲۹ / میزان ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه

وزارت خارجه اعلام کرده است که افغانستان و یونان بر راه‌اندازی برنامه‌های موثر جهت ادغام سریع پناهندگان افغان در جامعه یونان از طریق تسریع و افزایش برنامه‌های آموزشی حرفه‌ای توافق کردند.

وزارت خارجه امروز سه‌شنبه (۲۹میزان) گفته است که میرویس ناب معین سیاسی این وزارت در سفر دو روزه‌اش به یونان، با نوتیس میتاراخی وزیر مهاجرت و پناهندگی یونان دیدار و برای رسیدگی به مشکلات پناهجویان در یونان به ‌ویژه در جزیره لیسبوس گفتگو کردند.

به گفته وزارت خارجه در این دیدار دو طرف روی ایجاد شرایط و تسهیلات لازم و فراهم‌سازی فرصت‌های مهاجرت قانونی اتباع افغانستان و امضای یادداشت تفاهم همکاری‌های دوجانبه توافق کرده و نیز پذیرفته‌اند که عودت مهاجران افغانستان از یونان با درنظرداشت واقعیت‌های امنیتی در افغانستان، داوطلبانه صورت گیرد.

از سویی، وزارت خارجه در خبر دیگری گفته است معین سیاسی این وزارت در حاشیه سفر رسمی‌اش به یونان با فلیپی لکلرک رییس دفتر کمیشنری عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان در آن کشور دیدار داشته و روی حل فوری مشکلات مهاجرین در جزیره لیسبوس و سراسر یونان و نیز راهکارهای مفید برای ادغام سریع پناهندگان افغان در جامعه یونان گفتگو کرده‌است.

مهاجرین افغان در یونان

این در حالی است که چندی قبل بر اثر آتش‌سوزی در کمپ موریا در جزیره لیسبوس نزدیک به ۱۲ هزار پناهجوی این کمپ بی سرپناه شدند که از این تعداد، ۸ هزار و ۵۰۰ تن شهروندان افغانستان بودند.

درپیِ این رویداد رییس جمهور غنی به تاریخ ۱۷ سنبله به وزارت مالیه دستور داد که ۶۰۰ هزار یور برای کمک به مهاجرین افغان در یونان اختصاص دهد.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید