عبدالله در تهران: اجماع نسبی در کشور های همسایه بر حمایت از روند صلح افغانستان وجود دارد |
عبدالله در تهران: اجماع نسبی در کشور های همسایه بر حمایت از روند صلح افغانستان وجود دارد

عبدالله در تهران: اجماع نسبی در کشور های همسایه بر حمایت از روند صلح افغانستان وجود دارد

۲۸ / میزان ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه
Image Title

عبدالله عبدالله رییس شورای مصالحه ملی که برای تقویت اجماع منطقه ای برای صلح در ایران به سر می برد می گوید اجماع نسبی در کشور های همسایه بر حمایت از روند صلح افغانستان وجود دارد.

آقای عبدالله که روز گذشته در سفر رسمی دو روزه به ایران رفته است در مصاحبه با یک رسانه ایرانی گفته است که پیشرفت مذاکرات در دوحه با درنظر داشت توقع مردم افغاستان کند بوده است.

او افزوده که همزمان با مذاکرات سطح خشونت ها بالا رفته است.

عبدالله خاطرنشان کرد که هیئت دو طرف در دوحه مصروف گفتگو اند اما حکومت افغانستان توقع دارد این مذاکرات پیشرفت های داشته باشد.

رییس شورای مصالحه با بیان اینکه مسله افغانستان ابعاد منطقه ای، بین المللی و داخلی دارد تاکید کرد که ادامه جنگ در افغانستان به نفع هیچ کشوری نیست و فرصت های همکاری متقابل منطقه ای را صدمه می زند.

او اضافه کرد که اجماع نسبی در کشو های همسایه بر حمایت از روند صلح افغانستان وجود دارد.

از سوی هم عبدالله عبدالله شام روز گذشته در برنامه‌ا‌ی در سفارت افغانستان در تهران گفته است مذاکرات صلح جریان دارد. اما تشدید جنگ در جریان مذاکرات، غیر قابل قبول است.

عبدالله در این برنامه گفته که سفرش به ایران به معنای درک نقش موثر ایران در صلح افغانستان و جلب حمایت این کشور از روند صلح است و در دیدارهایش با مقامات ایرانی تاکید ایران بر موفقیت صلح پایدار با رهبری و مدیریت افغان‌ها برجسته بوده است.

روند مذاکرات افغانستان

این اظهارات و سفر عبدالله پس از آن مطرح شده است که بیش از یک ماه از روند آغاز مذاکرات بین الافغانی در دوحه می گذرد اما با گذشت این مدت دو طرف نتوانسته اند تا کنون روی طرزالعمل مذاکرات به دلیل دو مورد اختلافی به توافق برسند.

همزمان با این گروه طالبان به شدت حملات شان در افغانستان افزوده اند.

زلمی خلیلزاد نماینده خاص امریکا در امور صلح افغانستان به تازگی افزایش خشونت ها در افغانستان را اندوه بار خوانده تاکید کرده است که آمریکا توقع دارد تا سطح خشونت ها کاهش یابد. به گفته او افزایش خشونت ها روش خوب برای امتیاز گیری در مذاکرات نیست.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید