افغانستان مسوده قطعنامه «مقابله با تهدیدات ناشی از مواد انفجارى تعبيه شده» را به سازمان ملل ارائه می کند |
افغانستان مسوده قطعنامه «مقابله با تهدیدات ناشی از مواد انفجارى تعبیه شده» را به سازمان ملل ارائه می کند

افغانستان مسوده قطعنامه «مقابله با تهدیدات ناشی از مواد انفجارى تعبیه شده» را به سازمان ملل ارائه می کند

۲۶ / میزان ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه

همزمان با افزایش انفجار ماین های کنار جاده ای نمایندگی دایمی افغانستان در سازمان ملل می گوید مسوده قطعنامه «مقابله با تهدیدات ناشی از مواد انفجارى تعبیه شده» را به اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل معرفی می کند.

این نمایندگی تاکید کرده که انتظار دارد تا کشورهاى عضو سازمان ملل متحد مانند گذشته از این قطعنامه حمایت گسترده کرده آن را تصویب کنند.

نمایندگى دایمى افغانستان خاطرنشان کرده که با اشتراک و سخنرانى در بحث عمومی کمیته اول مجمع عمومى سازمان ملل متحد، نسبت به ادامه کاربرد مواد انفجارى تعبیه شده در کشور و به ویژه استفاده آن ها توسط گروه های تروریستی در حملات «وحشیانه» علیه شهروندان عادی افغانستان ابراز نگرانى کرده است.

انفجار ماین های کنار جاده ای در افغانستان

این در حالی است که با وجود درخواست مکرر کمیسیون حقوق بشر و نهاد های حقوق بشری بر عدم استفاده از ماین های کنار جاده ای در افغانستان، همزمان با افزایش خشونت ها انفجار ماین های کنار جاده نیز افزایش یافته است.

طارق آرین سخنگوی وزارت داخله سه روز قبل گفته بود که گروه طالبان در دو هفته گذشته ۵۷۵ حمله تهاجمی به شمول ۹۲ مورد تعبیه و انفجار ماین و ۶ حمله انتحاری را علیه مردم و نیروهای امنیتی و دفاعی کشور انجام داده اند.

آرین تاکید کرده بود که در نتیجه این رویدادهای امنیتی ۲۵۱ تن از غیرنظامیان کشته و زخمی شده اند.

انفجار ماین های کنار جاده بیشتر موارد بالای غیرنظامیان انجام می شود اما در آخرین مورد آن امروز در روستای «للمه سبزک» ولسوالی سالنگ ولایت پروان نیروهای امنیتی را هدف قرار داده که در نتیجه آن آمر جنایی این ولسوالی با یک محافظ اش همراه با یک پولیس دیگر کشته و آمر مبارزه با تروریزم ولسوالی سالنگ زخمی شده است.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید