ادامه درگیری ها در هلمند پای سرپرست وزارت دفاع را به آن ولایت کشاند |
ادامه درگیری ها در هلمند پای سرپرست وزارت دفاع را به آن ولایت کشاند

ادامه درگیری ها در هلمند پای سرپرست وزارت دفاع را به آن ولایت کشاند

۲۳ / میزان ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه
Image Title

در ادامه درگیری ها در هلمند وزارت دفاع ملی اعلام کرده است اسدالله خالد سرپرست وزارت دفاع ملی برای بررسی وضعیت امنیتی ولایت هلمند امروز به این ولایت رفته است.

وزارت دفاع با نشر خبرنامه ای گفته است که اسدالله خالد در سفرش به ولایت هلمند با محمد یاسین والی و مقام های ارشد امنیتی این ولایت دیدار و در باره پلان های امنیتی برای تامین هرچه بهتر امنیت در هلمند گفتگو کرده اند.

وزارت دفاع افزوده که آقای خالد در این سفرش از تلاش های نیروهای ملی دفاعی و امنیتی در راستای دفاع از مردم در هلمند قدردانی کرده است.

این سفر خالد به ولایبت هلمند در حالی صورت گرفته است که این ولایت در چند روز اخیر گواه درگیری های شدید میان نیروهای امنیتی و طالبان بوده و هم اکنون نیز درگیری ها در حومۀ شهر لشکرگاه و چند ولسوالی هلمند جریان دارد.

بر اساس گزارش ها در حال حاضر بخش‌هایی از حوزه‌های سوم و چهارم شهر لشکرگاه مرکز ولایت هلمند در کنترول طالبان قرار دارد و شاهراه‌های لشکرگاه – قندهار و قندهار – هرات نیز به روی ترافیک مسدود شده است.

در تازه ترین مورد از درگیرها در این ولایت دو چرخ بال ارتش در ولسوالی ناوه این ولایت سقوط کرده که در آن به گفته وزارت دفاع ۹ تن کشته شدند.

طارق آرین سخنگوی وزارت داخله نیز گفته است که گروه طالبان تنها در ولایت هلمند در دوهفته دو حمله انتحاری و ۷۲ تحرک تهاجمی انجام داده اند.

جنگ هلمند که با محکومیت اتحادیه اروپا، کانادا و سفارت امریکا رو برو شده است بیش از ۴۰ هزار نفر (بیش از ۵ هزار خانواده) را نیز بیجا کرده است.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید