عوامل مختلفی وجود دارد که باعث می‌شوند پوست‌مان حال و روز خوبی نداشته باشد. نتایج مصرف غذاهای سرخ‌شده، فرآوری‌شده و خوراکی‌های ناسالمی که می‌خوریم، روی پوست‌مان مشهود است. البته ما از شما نمی‌خواهیم که به یکباره همه رفتارهای نادرست را کنار بگذارید. با این وجود می‌توانید با گنجاندن آرام و پیوسته برخی عناصر سالم به رژیم غذایی‌تان، رسیدگی به پوست را از درون شروع کنید. به عنوان مثال، این نوشیدنی سبز که می‌تواند به بهبود کیفیت پوست‌تان کمک کند.

ترکیبی خارق‌العاده برای داشتن پوستی جوان

این نوشیدنی سبز تازه و مغذی، گنجینه‌ای از آنتی‌اکسیدان‌ها و خواص ضد التهابی است. گشنیز و لیمو هر دو ویتامین C فراوان دارند، آنتی اکسیدانی قدرتمند که به مبارزه با فعالیت رادیکال‌های آزاد کمک می‌کند. فعالیت رادیکال‌های آزاد یک واکنش زنجیره‌ای خطرناک است که در بدن ایجاد و باعث استرس اکسیداتیو زیادی می‌شود. این فرایند منجر به پیری زودرس سلول‌ها می‌شود و پوست شما را کدر و چروک می‌کند.

مطلب مرتبط: رژیم مخصوص پوست خشک؛ ۱۰ بهترین ماده خوراکی که رطوبت را به پوست برمی گرداند

نوشیدنی‌های سبز همچنین به دلیل تاثیرشان روی کاهش وزن و سم زدایی هر روز محبوب‌تر می‌شوند. نوشیدنی‌های سبز ساده سیستم بدن را از درون تمیز می‌کنند. و چنان‌چه می‌دانیم، یک سیستم تمیز و سم‌زدایی شده باعث شفافیت پوست نیز می‌شود. در این زمانه، برای مقابله با آلودگی روزانه و خوردن انواع غذاهای ناسالم، فکر خوبی است که هر از گاهی سم زدایی کنید. به علاوه، این نوشیدنی‌ها سم زدا نیز به دلیل داشتن کالری کم به کاهش وزن هم کمک می‌کنند.

نحوه تهیه نوشیدنی شفاف کننده پوست

مواد لازم:

– ۱ فنجان برگ تازه گشنیز

– ۱ قاشق غذاخوری آب لیمو

– کمی آب، در صورت لزوم

طرز تهیه:

  1. در دستگاه بلندر (مخلوط کن)، برگ گشنیز و آب لیمو را و کمی آب بریزید. مواد را مخلوط کنید تا یکدست شوند.
  2. اگر غلظت نوشیدنی برای سلیقه شما خیلی زیاد بود، آب بیشتری اضافه کنید و دوباره مخلوط کنید.

* این نوشیدنی سبز را هر روز بنوشید و شاهد تغییرات شگفت‌انگیز روی پوست‌تان باشید!