ثبت ۸۱ مورد تازه؛ در سراسر افغانستان تنها ۲۱ فرد مبتلا به کرونا بستری اند |
ثبت ۸۱ مورد تازه؛ در سراسر افغانستان تنها ۲۱ فرد مبتلا به کرونا بستری اند

ثبت ۸۱ مورد تازه؛ در سراسر افغانستان تنها ۲۱ فرد مبتلا به کرونا بستری اند

۱۴ / میزان ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه

همزمان با ثبت ۸۱ مورد تازه ابتلا به ویروس کرونا مسوولان در وزارت صحت عامه می گویند در سراسر افغانستان تنها ۲۱ فرد مبتلا به این ویروس بستری اند.

 احمدجواد عثمانی سرپرست وزارت صحت امروز دوشنبه (۱۴میزان) در نشست خبری گفت وضعیت شیوع ویروس کرونا در کشور تحت کنترول است مکاتب و دانشگاه ها باز شده و تمامی فعالیت ها در کشور به شکل عادی جریان دارد.

عثمانی افزود از نظر واقعات مشکوک ویروس که به مراکز صحی مراجعه و نیز موارد مثبت ویروس کرونا و همچنان واقعات فوتی ناشی از ویروس کرونا کاهش یافته و شمار درمان شدگان بیشتر شده اند.

او بابیان اینکه شیوع ویروس کرونا سیر نزولی را به خود گرفته خاطرنشان کرد که این ویروس همچنان در افغانستان وجود دارد.

سرپرست وزارت صحت تاکید کرد در سراسر افغانستان تنها ۲۱ فرد مبتلا به ویروس کرونا در شفاخانه ها بستری اند که از این میان وضعیت ده تن آنان «شدید» و وضعیت یک تن آن وخیم است.

ثبت ۸۱ مورد تازه

همزمان با این وزارت صحت عامه‌ امروز اعلام کرده است که در ۲۴ ساعت گذشته، ۳۴۱ نمونه‌ی مشکوک به ویروس کرونا در لابراتوارهای این وزارت بررسی شده که از این میان ۸۱ مورد آن مثبت شناسایی شده و باثبت آن شمار بیماران کرونایی به ۳۹ هزار ۴۲۲ نفر رسیده است.

این وزارت افزوده که این موارد مثبت در ولایت‌های کابل، هرات، قندهار، تخار، بامیان، قندوز، دایکندی، پروان و میدان‌وردک ثبت شده است.

براساس معلومات وزارت صحت عامه در عین زمان ۲۷ فرد مبتلا به کرونا بهبود و ۴ فرد مبتلا به کرونا جانباخته اند که با ثبت آن شمار بهبودیافتگان به ۳۲ هزار و ۸۷۹ نفر و شمار جانباختگان این ویروس در کشور به یک‌هزار و ۴۶۶ نفر رسیده است.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید