حضور طالبان در کمپنی کابل؛‌ وزارت داخله: طالبان ظرفیت حضور در حومه های شهر را ندارد |
حضور طالبان در کمپنی کابل؛‌ وزارت داخله: طالبان ظرفیت حضور در حومه های شهر را ندارد

حضور طالبان در کمپنی کابل؛‌ وزارت داخله: طالبان ظرفیت حضور در حومه های شهر را ندارد

۵ / میزان ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه

وزارت داخله در واکنش به ویدیویی منتشر شده در فضای مجازی که نشان می دهد جنگجویان طالبان در منطقه کمپنی شهر کابل حضور دارند می گوید که طالبان ظرفیت حضور در حومه های شهر را ندارد.

طارق آرین سخنگوی وزارت داخله امروز شنبه (۵میزان) در پیام ویدیویی گفته است طالبان ظرفیت حضور در حومه های شهر را ندارد و وجود فزیکی آنان در هیچ جای پایدار و دایمی نیست.

آرین تاکید کرده که گروه طالبان در حالت فرار اند.

سخنگوی وزارت داخله افزوده که نیروی مشترک امنیتی در ساحات که طالبان ادعای وجود می کند حضور فعال دارد و به این گروه اجازه تحرک و اخلال امنیت داده نمی شود.

این اظهارات سخنگوی وزارت داخله در حالی بیان شده است که اخیرا ویدیویی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که نشان می دهد جنگ‌جویان گروه طالبان در منطقه کمپنی از حومه های غربی شهر کابل ایست بازرسی ایجاد کرده اند.

در این ویدیو که تاکنون زمان دقیق آن مشخص نشده جنگجویان طالبان از مسافران می‌پرسند که از کجا آمده و به کجا می‌روند ونیز وضعیت امنیتی راه ها چگونه است.

افزایش تحرکات طالبان در مناطق امن افغانستان

این ویدیو در حالی منتشر شده است که در این اواخر گروه طالبان در کنار افزایش تحرکات شان در مناطق ناامن حضور شان را  در مناطق امن افغانستان مانند بامیان و پنجشیر نیز گسترش داده اند.

جنگجویان گروه طالبان چندی قبل نیز پس از چندین سال بالای پاسگاه های امنیتی در این دو ولایت حمله کرده بودند.

به تازگی ذبیح الله مجاهد سخنگوی گروه طالبان در توییتی با نشر تصاویر جنگجویان این گروه مدعی شده است که افراد طالبان در ولایت پنجشیر فعالیت دارند.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید