میلر: خشونت ها افزایش یافته و طالبان باید آن را کاهش دهند |
میلر: خشونت ها افزایش یافته و طالبان باید آن را کاهش دهند

میلر: خشونت ها افزایش یافته و طالبان باید آن را کاهش دهند

۳ / میزان ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه

اسکات میلر فرمانده عمومی نیروهای حمایت قاطع در افغانستان که همراه با محمد یاسین ضیا رییس ستاد ارتش افغانستان و مسعود اندرابی سرپرست وزارت داخله به قندهار رفته است می گوید خشونت ها افزایش یافته و طالبان باید آن را کاهش دهند.

بازدید این مقامات ارشد نظامی افغانستان و حمایت قاطع روز گذشته چهارشنبه (۲میزان) از قندهار صورت گرفته و وزارت دفاع هدف از این سفر را بررسی اوضاع امنیتی آن ولایت خوانده است.

فرمانده عمومی نیروهای حمایت قاطع در نشستی در ولایت قندهار گفته است در حالی که حملات طالبان بیشتر شده اما نظامیان افغان به خوبی دفاع کرده اند.

او افزوده: «خشونت بسیار زیاد است. خشونت طالبان باید کاهش یابد — باید متوقف شود.»

میلر تاکید کرده که تمام جهان متوجه وضعیت در افغانستان است.

از سوی هم محمدیاسین ضیا رییس ستاد ارتش گفته است که طالبان به شمول ماین‌گذاری‌ها حملات شان را افزایش داده اند. او تاکید کرده که «طالبان از مذاکرات جاری سوء استفاده می‌کنند»

عبدالله: کاهش خشونت‌ها ضروری است

از سوی هم عبدالله عبدالله، رییس شورای عالی مصالحه ملی امروز در دیدار با راس ویلسن شارژدافیر سفارت ایالات متحدۀ امریکا از افزایش خشونت‌ها در کشور ابراز نگرانی کرده و گفته است که با توجه به شروع مذاکرات صلح میان هیئت افغانستان و تحریک طالبان، کاهش خشونت‌ها یک امر ضروری است.

این در حالی است که از آغاز مذاکرات بین الافغانی دوازده روز می گذرد اما هیئت دو طرف هنوز نشست های رسمی نداشته و تاکنون تنها تیم های تماس دو طرف باهم گفتگو کرده اند.

رییس جمهور غنی نیز در هفتادوپنجمین نشست مجمع عمومی ملل متحد گفته است که مردم افغانستان در مذاکرات صلح اولویت روشن و فوری دارند و آتش بس و پایان فوری خشونت ها بیش از هر چیز فرصتی برای پیشرفت می دهد.

پیش از این زلمی خلیلزاد، نمایندۀ خاص آمریکا در امور صلح افغانستان نیز سطح خشونت ها را غیر قابل قبول خوانده و خواهان کاهش خشونت ها شده بود.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید