تروریستی که به دام افتاد؛ طراح انفجارهای مساجد در کابل و مسول داعش در شمال افغانستان بازداشت شد |
تروریستی که به دام افتاد؛ طراح انفجارهای مساجد در کابل و مسول داعش در شمال افغانستان بازداشت شد

تروریستی که به دام افتاد؛ طراح انفجارهای مساجد در کابل و مسول داعش در شمال افغانستان بازداشت شد

۲۰ / سنبله ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه

ریاست عمومی امنیت ملی اعلام کرده است که در عملیات هدفمند نیروهای این ریاست عبیدالله یکی از طراحان حمله بر مولوی ایاز نیاز، مولوی عزیزالله مفلح و مسوول عمومی جنگ داعش در ولایت های شمال و شمال شرقی بازداشت شده است.

ریاست عمومی امنیت ملی امروز پنج‌شنبه (۲۰سنبله) این موضوع را رسانه ای ساخته است.

در اعلامیه امنیت ملی آمده است که عبیدالله به نام های عکرمه مدنی و خالد ارهابی فعالیت می کرده و در سال های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۴ میلادی در مرکز عبدالله ابن مبارک در وزیرستان شمالی از سوی شبکه حقانی آموزش نظامی دیده است.

امنیت ملی افزوده که فرد بازداشت شده با ظهور شاخه خراسان داعش عضو این گروه شده و در کنار شهاب المهاجر و سایرهمکاران اش در برنامه ریزی حملات که منجر به کشته شدن مولوی ایاز نیازی و مولوی عزیز مفلح الله مفلح شد دست داشته است.

به نقل از اعلامیه امنیت ملی این عضو برجسته داعش در اعترافات اش از رابطه نزدیک با گروه داعش شاخه خراسان و سایر شبکه های تروریستی منطقه ای و بین المللی نیز پرده برداشته است.

ریاست امنیت ملی تاکید کرده که فرد بازداشت شده قبل از بازداشت پلان حمله انتحاری بالای مسجد امام صادق در ولایت قندز را داشته است.

کشته شدن مولوی ایاز نیازی و عزیزالله مفلح

دکتر ایاز نیازی خطیب مسجد وزیر اکبرخان به تاریخ ۱۳ جوزا سال جاری در انفجاری در داخل مسجد وزیر محمد اکبرخان شهر کابل ابتدا زخمی و پس از آن در شفاخانه جان باخت.

این انفجار که ناشی از مواد جاسازی شده در محوطه‌ی مسجد وزیر محمد اکبر خان بود یک نمازگزار را کشت و سه تن دیگر را زخمی ساخت.

پس از این رویداد ریاست جمهوری اعلان کرده است که برای بررسی انفجار در مسجد وزیر اکبرخان شهرکابل و کشته شدن دکتر ایاز نیازی امام این مسجد یک هیئت حقیقت یاب شش نفری به ریاست عبدالحکیم منیب، سرپرست وزارت ارشاد، حج و اوقاف توظیف کرده است.

این هیئت حقیقت یاب گزارش اش در مورد کشته شدن ایاز نیازی را تکمیل نکرده بود که به تاریخ ۲۳ همان ماه مواد انفجاری تعبیه‌شده در داخل مسجد جامع شیرشاه‌سوری واقع در حوزه سوم امنیتی انفجار کرده و در نتیجه آن مولوی عزیز الله مفلح ملا امام این مسجد و سه تن دیگر از نمازگزاران کشته و ۸ تن دیگر زخمی شدند.

این انفجار ها با واکنش های گسترده داخلی و بین المللی همراه شد.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید