دیدار سه جانبه خلیلزاد، وزیر خارجه قطر و نمایندگان طالبان در دوحه |
دیدار سه جانبه خلیلزاد، وزیر خارجه قطر و نمایندگان طالبان در دوحه

دیدار سه جانبه خلیلزاد، وزیر خارجه قطر و نمایندگان طالبان در دوحه

۱۸ / سنبله ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه
Image Title

همزمان با روز شماری آغاز مذاکرات بین الافغانی دفتر سیاسی طالبان در قطر اعلام کرده است که زلمی خلیلزاد با وزیر خارجه قطر، ملابرادر و هیئت مذاکره کننده گروه طالبان در دوحه دیدار کرده است.

محمدنعیم وردک، سخنگوی جدید دفتر سیاسی طالبان در قطر امروز سه‌شنبه (۱۸سنبله) در رشته توییت‌هایی نگاشته است که زلمی خلیلزاد نماینده امریکا در امور صلح افغانستان و شیخ محمد بن عبدالرحمن آل ثانی معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه قطر با ملا عبدالغنی برادر معاون سیاسی و رییس دفتر سیاسی طالبان در قطر و عبدالحکیم حقانی رییس جدید و اعضای هیئت مذاکراتی این گروه دیدار کرده است.

وردک افزوده این دیدار روز گذشته صورت گرفته و دو طرف درباره نهایی‌سازی هرچه زودتر روند رهایی زندانیان و مسایل مربوط به شروع مذاکرات بین‌الافغانی گفت‌وگو کرده‌اند.

این دیدار پس از آن صورت گرفته که همزمان با نزدیک شدن مذاکرات بین الافغانی به تاریخ ۱۵ سنبله وزارت خارجه امریکا گفته بود که آقای خلیلزاد به تاریخ چهار سپتامبر برای پیش‌‌برد تلاش‌‌های جاری این کشور برای آغاز هرچه زودتر گفت‌‎وگوهای میان افغانان، به منطقه سفر کرده‌‌ و در نخستین دور این سفر عازم دوحه شده‌‎است.

زمان نامشخص مذاکرات بین الافغانی

هرچند تیم مذاکراتی حکومت افغانستان بارها از آغاز مذاکرات بین الافغانی اعلام آمادگی کرده است اما گروه طالبان در تازه‌ترین موقف‌گیری‌شان گفته‌اند که روند رهایی زندانیان گروه تاکنون نهایی نشده و تیم مذاکراتی آنان پس از تکمیل روند رهایی زندانیان‌شان، به میز مذاکره حاضر می‌شوند.

با این حال تاکنون زمان دقیق آغاز مذاکرات بین‌الافغانی مشخص نشده اما عبدالله عبدالله رییس شورای مصالحه ملی امروز در مراسم گرامی داشت از نزدهمین سالیاد ترور احمدشاه مسعود گفت که مذاکرات بین‌الافغانی به زودی آغاز می‌شود و هیأت مذاکره‌کننده دولت در آینده نزدیک به قطر سفر خواهد کرد.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید