در سال جاری؛ بامیان ۵۲ تن عسل تولید خواهد کرد |
در سال جاری؛ بامیان ۵۲ تن عسل تولید خواهد کرد

در سال جاری؛ بامیان ۵۲ تن عسل تولید خواهد کرد

۱۰ / سنبله ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه
Image Title

وزارت زراعت، آبیاری و مالداری اعلام کرده است که تولید عسل در بامیان افزایش داشته و پیش بینی می شود در این ولایت در سال جاری نزدیک به ۵۲ تن عسل تولید شود.

وزارت زراعت امروز دوشنبه (۱۰سنبله) در اعلامیه‌ی به نقل از عبدالوهاب محمدی، رییس زراعت بامیان گفته است که پرورش زنبور عسل در این ولایت از شش سال به این طرف مروج شده و امسال در این ولایت به‌گونه‌ی بی‌سابقه افزایش یافته است.

محمدی افزوده در حال حاضر هشت اتحادیه کوپراتیفی تولید و پروسس عسل در بامیان وجود دارد.

در اعلامیه‌ی این وزارت آمده است چهار نوع عسل شامل عسل کوهی، عسل گل رشقه، عسل گل سنجد و عسل گل «شبتل» در بامیان تولید می‌شود.

به گفته وزارت زراعت عسل تولید شده در ولسوالی‌های ورس و پنجاب ولایت بامیان به دلیل داشتن گل‌ها و بته‌های کوهی از نام و طعم خاص برخوردار است.

پروسس عسل در بامیان

وزارت زراعت به نقل از سید احمد حسین اسلامی رییس مرکز فرآوری عسل در ولسوالی یکاولنگ گفته است که مساعدت و همکاری وزارت زراعت منجر به افزایش تولید عسل در بامیان شده است.

ولایت بامیان از جمله ولایت های است که باشندگان آن بیشتر متکی به زراعت اند. این ولایت مرکز تولید کچالو در کشور بشمار می رود و پیش از این وزارت زراعت اعلام کرده بود که در کنار تولید کچالو تولیدات سیب این ولایت نیز افزایش یافته است.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید