۱۸۰ دانش آموز دختر در ولایت بدخشان از امتحان کانکور بازماندند |
۱۸۰ دانش آموز دختر در ولایت بدخشان از امتحان کانکور بازماندند

۱۸۰ دانش آموز دختر در ولایت بدخشان از امتحان کانکور بازماندند

۱ / سنبله ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه

مقام های محلی بدخشان می‌گویند امتحان کانکور برای ۱۸۰ دانش آموز دختر که به دلیل تهدید طالبان از امتحان بازمانده بودند، فردا برگزار می‌شود.

اخترمحمد خیرزاده، معاون والی بدخشان امروز شنبه (۱سنبله) به خبرنامه گفت امتحان ۱۸۰ دانش آموز دختر در ولسوالی ماهمی این ولایت که قرار بود در  کانکور اشتراک کنند و به دلیل تهدید طالبان از آن باز ماندند،  فردا برگزار می‌شود.

خیرزاده تاکید کرد حکومت محلی بدخشان در تفاهم با هییت کانکور در این ولایت و کمیته‌ی ملی امتحانات در مرکز، امروز در حدود ۱۸۰ دختر از ولسوالی ماهمی را به ولسوالی شغنان این ولایت برای بایومتریک انتقال داده است.

به گفته معاون والی بدخشان، روند بایومتریک این دختران امروز تکمیل و فردا امتحان کانکور از آنان اخذ می‌شود.

از سویی، شماری از این دانش آموزان بازمانده از امتحان کانکور با راه‌اندازی یک گردهمایی از رییس‌جمهور محمداشرف غنی خواسته اند که زمینه‌ی برگزاری آزمون کانکور را برای آنان فراهم کند.

حکومت به فراهم‌آوری سهولت در آموزش دختران متعهد است.

از سویی هم صدیق صدیقی سخنگوی ریاست جمهوری در واکنش به درخواست دختران بدخشانی از رییس جمهور در توییتی گفته است که حکومت به فراهم آوری سهولت‌ها، در زمینه‌ی آموزش و تحصیل دختران متعهد است.

صدیقی تاکید کرده: «صدای دختران دروازی مبنی بر محروم شدن از سوی طالبان در آزمون کانکور بدخشان، رسانیده می‌شود واقدام‌های لازم از طریق نهادهای مسوول انجام خواهد شد».

روند اخذ امتحان کانکور در ولایت بدخشان

روند اخذ امتحان کانکور در ولایت بدخشان صبح روز پنج‌شنبه ۳۰‌اسد آغاز شده بود و براساس گفته‌های مقام های محلی بدخشان، در امتحان کانکور امسال بیش از ۱۰ هزار داوطلب از حوزه‌های مختلف بدخشان اشتراک کرده اند که ۴۴ درصد آنان را دختران تشکیل می‌دهد.

امتحان کانکور امسال به دلیل وسیع بودن ولایت بدخشان در پنج حوزه برگزار شده است.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید