ثبت ۴۰ مورد تازه؛ وزارت صحت برای مبارزه با موج دوم کرونا آماده می شود |
ثبت ۴۰ مورد تازه؛ وزارت صحت برای مبارزه با موج دوم کرونا آماده می شود

ثبت ۴۰ مورد تازه؛ وزارت صحت برای مبارزه با موج دوم کرونا آماده می شود

۲۹ / اسد ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه
Image Title

همزمان با ثبت ۴۰ مورد تازه در ۲۴ ساعت گذشته سرپرست وزارت صحت عامه به رییسان صحت عامه ده ولایت هدایت داده تا آماد‌گی کامل برای پیش‌گیری از شیوع موج دوم ویروس کرونا در تمام مراکز صحی را داشته باشند.

وزارت صحت عامه امروز چهارشنبه (۲۹اسد) با نشر خبرنامه ای گفته است که احمد جواد عثمانی در گفتگوی ویدیویی با رییسان صحت عامه ده ولایت ضمن بررسی چالش‌های صحی ولایات از آنان خواسته تا روز شنبه آینده پیشنهادات شان را در پیوند به نصب سیستم اکسیجن در شفاخانه‌ها مطابق با نیازمندی به این وزارت ارسال کنند.

سرپرست وزارت صحت در این نشست تاکید کرده تا کارمندان شفاخانه‌های اختصاصی ویروس کرونا را مطابق با تعداد بیمار استخدام و از تعیین افراد اضافی خودداری کنند.

عثمانی خاطرنشان کرده که بانک جهانی همکاری هایش در بخش مبارزه با کرونا را در افغانستان تا ۶ ماه دیگر تمدید می کند.

ثبت ۴۰ مورد تازه

همزمان با این وزارت صحت عامه امروز چهارشنبه گفته است که در ۲۴ ساعت گذشته ۴۰ مورد مثبت ویروس کرونا شامل ۲۸ نفر در هرات، ۶ نفر در فراه، ۳ نفر در بادغیس، ۲ نفر در بلخ و ۱ نفر در ننگرهار شناسایی شده که با این آمار جدید شمار مبتلایان به ویروس کرونا ۳۷ هزار ۷۵۹ نفر رسیده است.

این وزارت، افزوده است که در جریان ۲۴ ساعت گذشته، ۲ فرد مبتلا به ویروس کرونا جان باخته اند و شمار جانباختگان این ویروس به یک هزار ۳۸۳  تن رسیده است.

بر اساس اعلامیه ای این وزارت در یک شبانه‌روز گذشته، هیچ مورد فوتی‌ای ثبت نشده و شمار فوتی‌های ناشی از ویروس کرونا همچنان به ۲۷ هزار ۳۱۶ نفر باقی مانده است.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید