افغانستان، آمریکا و ازبکستان درباره همکاری سه جانبه گفتگو کردند |
افغانستان، آمریکا و ازبکستان درباره همکاری سه جانبه گفتگو کردند

افغانستان، آمریکا و ازبکستان درباره همکاری سه جانبه گفتگو کردند

۲۳ / اسد ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه
Image Title

وزارت امور خارجه ازبکستان گزارش داده که نخستین جلسه همکاری های سه جانبه کمیته فرعی ازبکستان – ایالات متحده – افغانستان از طریق ویدئو کنفرانس برگزار شده و در آن روی موضوعات مختلف از جمله مبارزه با کوید ۱۹ و تروریزم گفتگو شده است.

به گزارش آژانس خبری ملی ازبکستان، در این نشست سه جانبه روسای کمیته فرعی شامل سلیمجون خوسانوف معاون خدمات امنیت دولتی ازبکستان، فوکات سییدیکو معاون وزیر امور خارجه ازبکستان، نانسی جکسون معاون وزیر امور خارجه امریکا در امور جنوب‌ آسیا و آسیای میانه، توماس دی کروکی معاون دستیار وزیر دفاع در امور افغانستان، پاکستان و آسیای میانه، سالم شاه ابراهیمی معاون مشاور امنیت ملی افغانستان، عبدالحی رئوف معاون وزیر دفاع ملی افغانستان برای سیاست و استراتژی، نمایندگان وزارتخانه ها و آژانس های دخیل سه کشور شرکت کرده بودند.

در این گزارش آمده است که طرفین در مورد وضعیت اپیدمیولوژیک فعلی تبادل نظر کردند و در باره تأثیر شیوع کروناویروس بر امنیت منطقه ای و جهانی گفتگو کردند. در این بیانیه وزارت خارجه ازبکستان آمده است: نیاز به تلاش های متحد برای جلوگیری از پیامدهای COVID-ویروس کرورنا در این جلسه بحث شده است.

در این نشست بر اهمیت گسترش همکاری ها در زمینه حفاظت از مرزها و تبادل اطلاعات بین آژانس های ذیربط و مبارزه با قاچاق مواد مخدر و تروریسم نیز تأکید شده است.

در این بیانیه آمده است: شرکت کنندگان سه کشور به طور گسترده در مورد جنبه های فعلی همکاری در دستور کار “زنان ، صلح و امنیت” بحث کرده اند. در مورد سازوکارهای تقویت روابط در جهت تضمین حقوق و منافع زنان و دختران، رسیدگی به موارد خشونت علیه آن ها و دسترسی به آموزش کیفی نیز مورد گفتگو کردند.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید