خلیلزاد در اسلو؛ گفتگو با وزیر خارجه ناروی در باره آغاز مذاکرات بین الافغانی و موانع مصالحه افغانستان |
خلیلزاد در اسلو؛ گفتگو با وزیر خارجه ناروی در باره آغاز مذاکرات بین الافغانی و موانع مصالحه افغانستان

خلیلزاد در اسلو؛ گفتگو با وزیر خارجه ناروی در باره آغاز مذاکرات بین الافغانی و موانع مصالحه افغانستان

۷ / اسد ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه

سفارت امریکا در ناروی اعلام کرده است که زلمی خلیلزاد نماینده خاص امریکا در امور صلح افغانستان به ناروی رفته و به وزیر خارجه آن کشور در باره شروع مذاکرات بین الافغانی و موانع صلح افغانستان معلومات داده است.

سفارت امریکا در ناروی ناوقت روز گذشته دوشنبه (۶اسد) گفته است آقای خلیلزاد در این سفرش به ناروی با وزیر خارجۀ و برخی از مقام‌های این کشور موضوع صلح افغانستان را به بررسی گرفته و تلاش‌های ناروی را برای برقراری صلح در افغانستان مهم خوانده و از آن قدردانی کرده است.

در اعلامیه سفارت امریکا در ناروی امده است که خلیلزاد: «در بارۀ موانع موجود در برابر آغاز مذاکرات بین‌الافغانی و چگونگی تلاش‌ها برای حل این مشکلات» به مقام‌های آن کشور معلومات داده است.

به گفته سفارت امریکا در ناروی خلیلزاد و وزیر خارجۀ ناروی بر حضور معنی‌دار زنان افغان در گفتگوهای بین‌الافغانی و دست ‌یابی به صلح پایدار در این کشور تاکید کرده اند.

خلیلزاد در حالی به اسلو سفر کرده است که ناروی برای میزبانی گفتگوهای بین الافغانی اعلام آمادگی کرده است.

دور تازه سفر خلیلزاد برای صلح

نمایندۀ ویژه ایالات متحده در امور مصالحۀ افغانستان دور تازۀ سفرهای خود را به تاریخ (۲۴ جولای) به هدف تسهیل روند صلح به افغانستان، قطر، پاکستان، ناروی و بلغاریا آغاز کرده است.

وزارت خارجه امریکا گفته بود که خلیلزاد در سفرش به کابل و دوحه به حل مسائل باقی‌مانده پیش از مذاکرات بین‌الافغانی، به ویژه نهایی‌سازی مبادله‌ی زندانیان و کاهش خشونت ها مپردازد و برای جلب حمایت آن کشور برای پیش‌برد گفت‌وگوهای بین‌الافغانی به پاکستان می رود.

همزمان با این دور سفر آقای خلیلزاد ملا هئبت‌الله رهبر گروه طالبان در پیامی به مناسبت عید قربان گفته است که آنان مطابق توافقنامه امریکا-طالبان مسوولیت شان را برای آغاز مذاکرات بین‎الافغانی ادا کرده و “خواستار برداشتن موانع از سر راه این گفتگوها شده است.”

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید