عربستان ۶۰۰ باب مکتب در افغانستان می سازد |
عربستان ۶۰۰ باب مکتب در افغانستان می سازد

عربستان ۶۰۰ باب مکتب در افغانستان می سازد

۵ / اسد ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه

سفارت افغانستان در ریاض اعلام کرده است که صندوق توسعه سعودی پیشنهاد افغانستان را مبنی برساخت ۶۰۰ باب مکتب به جای ۱۰۰ باب مکتب با قرضه آسان ۵۰ میلیون دالری این کشور را پذیرفته است.

سفارت افغانستان ناوقت روز گذشته (۳اسد) با نشر اعلامیه گفته است که نشست مشترک سفارت افغانستان مقیم ریاض و مسوولان وزارت مالیه، وزارت احیا و انکشاف دهات و صندوق توسعهِ سعودی برگزار شده است.

در خبرنامه سفارت افغانستان آمده است: «صندوق توسعه عربستان سعودی (SFD) پیشنهاد افغانستان را مبنی برساخت ۶۰۰ باب به عوض ۱۰۰ باب مکتب با قرضه آسان ۵۰ میلیون دالری این کشور پذیرفته و براساس پیشنهاد جدید افغانستان، ساختمان این مکاتب به جای شرکت های ساختمانی توسط شورای های انکشاف دهات ساخته خواهد شد.»

این سفارت تاکید کرده که کیفیت ساخت این مکاتب توسط یک شرکت مشورتی مستقل تحت نظارت خواهد بود.

سفارت افغانستان در رباض خاطرنشان کرده که علاوه بر این، در این نشست صندوق توسعه سعودی تمویل دیزاین فاز دوم پرژه جاده‌ی حلقه‌ای کابل را نیز پزیرفته و همچنان اطمینان داده است که با افتتاح پروژه سرک حلقوی آرملک – لامان به طول ۵۲.۵  کیلومتر که قرار است تا پایان سال ۲۰۲۰ میلادی به اتمام برسد، کار پروژه های زیربنایی دیگر که توسط افغانستان پیشنهاد شده است را آغاز خواهند کرد.

این در حالی است که پیش از این دیدار سفیرعربستان با رییس مجلس سنا به تاریخ ۱۵ سرطان مبنی بر ساخت ۱۰۰ باب مکتب خبرساز شده بود.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید