وزارت صحت: برای مراقبت بهتر از بیماران کرونا یک گروه آنلاین ایجاد شده است |
وزارت صحت: برای مراقبت بهتر از بیماران کرونا یک گروه آنلاین ایجاد شده است

وزارت صحت: برای مراقبت بهتر از بیماران کرونا یک گروه آنلاین ایجاد شده است

۱ / اسد ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه
Image Title

احمدجواد عثمانی سرپرست وزارت صحت عامه می گوید برای برای مراقبت بهتر از بیماران کرونا یک گروه آنلاین ایجاد شده که در آن شماری از متخصصان، تجارب و داشته های شان را با دیگر داکتران که در ولایات دور دست فعالیت دارند شریک می کنند.

آقای عثمانی امروز چهارشنبه (۱اسد) حین افتتاح بخش تجرید و تداوی بیماران ویروس کرونا در شفاخانه رابعه بلخی گفت این بخش به منظور تداوی و مراقبت از بیماران نسایی ولادی که مبتلا به ویروس کرونا اند ایجاد شده است.

او افزود این مرکز مجهز با تمام تجهیزات طبی پیشرفته و وسایل مورد نیاز، در بخش‌های عاجل، سراپا، نسایی ولادی، مراقبت‌های ویژه و سمپل گیری با ظرفیت ۲۰ بستر ایجاد شده که با آغاز به کار آن چالش‌های بیماران نسایی ولادی که مبتلا به ویروس کرونا اند برطرف می شود.

سرپرست وزارت صحت تاکید کرد: «برای مراقبت بهتر از بیماران کرونا یک گروپ آنلاین ایجاد شده است که در آن شماری از متخصصان تجارب و داشته های شان را با دیگر داکتران که در ولایات دور دست فعالیت دارند شریک می کنند.»

ثبت ۱۱۲ مورد تازه

همزمان با این وزارت صحت، اعلام کرده است که در جریان ۲۴ ساعت گذشته، ۱۱۲ مورد ابتلا تازه به ویروس کرونا شامل ۴۳ نفر در کابل، ۳۲ نفر در هرات، ۲۰ نفر در غور، ۷ نفر در غزنی، ۵ نفر در لغمان، ۳ نفر در بادغیس، ۱-۱ نفر در ننگرهار و کنر شناسایی شده است.

این وزارت افزوده که با ثبت این موارد، شمار مجموعی مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان به ۳۵ هزار ۷۲۷ تن رسیده است.

به گفته وزارت صحت همچنان در جریان ۲۴ ساعت گذشته، ۴ فرد مبتلا به ویروس کرونا جان باخته و شمار جان باختگان ناشی از ویروس کرونا، به یک هزار ۱۹۰ تن رسیده و نیز در  ۱۶۸ فرد مبتلا به ویروس کرونا بهبود یافته که شمار بهبودیافتگان نیز به ۲۳ هزار ۹۰۷ تن رسیده است.

افزایش واقعات پولیو در افغانستان

وزارت صحت عامه گفته است که متوقف شدن کمپاین واکسین و اگاهی دهی ویروس پولیو به دلیل شیوع ویروس کرونا باعث افزایش واقعات مبتلایان به این ویروس شده است.

اکمل سمسور سخنگوی وزارت چندی قبل از آغاز فعالیت کمپاین پولیو خبرداده بود و از مردم خواسته بود که با درنظر داشت تدابیر صحی جلوگیری از شیوع ویروس کرونا با کودکان شان به کلینک ها و شفاخانه ها برای دریافت واکسین های سایر بیماری ها مراجعه کنند.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید