واردات از طریق خط آهن در ماه سرطان؛ بیش از ۴۹۴ هزار تُن کالای تجارتی و مواد غذایی |
واردات از طریق خط آهن در ماه سرطان؛ بیش از ۴۹۴ هزار تُن کالای تجارتی و مواد غذایی

واردات از طریق خط آهن در ماه سرطان؛ بیش از ۴۹۴ هزار تُن کالای تجارتی و مواد غذایی

۱ / اسد ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه
Image Title

اداره خط آهن اعلام کرده است که در جریان ماه سرطان نزدیک به ۸ هزار و ۲۰۰ واگون حامل بیش از ۴۹۴ هزار تن اموال تجارتی از طریق خطوط آهن حیرتان-مزارشریف، آقینه و تورغندی وارد کشور شده است.

اداره خط آهن امروز چهارشنبه (۱اسد) گفته است که در ۸ هزار و ۲۰۰ واگون  ۴۹۴ هزار و ۳۸۱ تن اموال شامل مواد غذایی، مواد نفتی، مواد ساختمانی، ماشین‌آلات و سایر انواع کالاهای تجارتی به کشور انتقال شده است.

به گفته این اداره از مجموع اموال وارد شده، بیش از ۲۵۳ هزار و ۵۰۰ تن آن مواد غذایی (گندم، آرد و روغن)، حدود ۱۲۵ هزار تن آن مواد نفتی (تیل، گاز مایع)، بیش از ۹۳ هزار تن آن مواد ساختمانی و حدود ۲۲ هزار تن سایر اقلام تجارتی بوده است.

بر اساس معلومات اداره خط آهن، افغانستان از طریق خطوط آهن حیرتان-مزارشریف، آقینه و تورغندی به شبکه خط آهن کشورهای ترکمنستان، اوزبیکستان، قزاقستان، چین، آذربایجان، اوکراین و روسیه، وصل است.

روند روبه رشد صادرات افغانستان در ماه سرطان

همزمان با این در جریان ماه سرطان صادرات افغانستان نیز روند رو به رشد داشته و برای نخستین بار از بندر چابهار ایران محصولات افغانستان به چین صادر شده است.

در کنار این نیز سه کشتی صرفا محصولات تجارتی افغانستان از طریق بندر چابهار به هند صادر شده است و نیز بندر واگه پاکستان پس از مسدود شدن ناشی از شیوع ویروش کرونا به روی صادرات افغانستان به هند باز شده و نخستین محموله‌ی کالاهای تجارتی افغانستان از طریق این گذرگاه به هند رسیده است.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید