جانباختن ۲۸ فرد مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت؛‌ وزارت صحت از مردم خواست اشتباه عید فطر را تکرار نکنند |
جانباختن ۲۸ فرد مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت؛‌ وزارت صحت از مردم خواست اشتباه عید فطر را تکرار نکنند

جانباختن ۲۸ فرد مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت؛‌ وزارت صحت از مردم خواست اشتباه عید فطر را تکرار نکنند

۲۳ / سرطان ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه
Image Title

همزمان با نزدیک شدن عید قربان و شیوع ویروس کرونا مسوولان در وزارت صحت عامه از مردم خواست برای جلوگیری از ویروس کرونا در عید قربان دستورات صحی را رعایت و اشتباه عید سعید فطر را در این عید تکرار نکنند.

اکمل سمسور، سخن‌گوی وزارت صحت امروز دوشنبه (۲۳سرطان) در نشست خبری گفت در جریان دو هفته پس از عید سعید فطر شمار موارد مثبت کرونا در کشور به بیشترین حد آن یعنی روزانه در حدود یک‌هزار مورد رسید، اما این رقم در حال حاضر به‌گونه‌ی قابل ملاحظه‌ای کاهش یافته است.

او افزود که موارد مثبت ویروس کرونا اکنون از ۵۰ تا ۶۰ درصد به ۳۹ تا ۴۰ درصد موارد کاهش یافته و در صورتی که توصیه‌های صحی وزارت صحت عامه از سوی مردم جدی گرفته نشود موارد مثبت کرونا در کشور دوباره افزایش خواهد یافت.

سمسور تاکید کرد که ۵۶ درصد قربانیان ویروس کرونا کسانی بوده اند که هیچ گونه مریضی دیگری  نداشته اند و تنها ۴۴ درصد قربانیان این ویروس در افغانستان بیماری های بیشتری نیز داشته اند.

سخنگوی وزارت صحت ادامه داد در صورتی که دستورالعمل‌های وزارت صحت از سوی مردم رعایت شود، موارد مثبت کرونا کاهش بیشتری می یابد.

این اظهارات سخنگوی وزارت صحت در حالی مطرح می شود که این وزارت در عید سعید فطر از مردم خواسته بود که برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا عید را در خانه‌های‌شان بمانند اما شماری از خانواده‌ها به این خواست وزارت صحت توجه نکردند.

جانباختن ۲۸ فرد مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت

از سوی هم وزارت صحت عامه امروز اعلام کرده است که در ۲۴ ساعت گذشته ۲۸ فرد مبتلا به ویروس کرونا جان باخته اند.

وزارت صحت افزوده که همچنان در جریان ۲۴ ساعت گذشته، ۱۵۴ مورد ابتلای جدید ۷۸ نفر در کابل، ۲۶ نفر در دایکندی، در ولایت های بدخشان و بامیان هر یک ۱۱ نفر، ۸ نفر در تخار، در قندهار و پکتیا هر یک ۴ نفر، در بغلان و  پروان هر یک ۳ نفر، ۲ نفر در کاپیسا، در هلمند، پنجشیر، زابل و نیمروز هر یک یک نفر شناسایی شده است.

به گفته مقام های این وزارت با ثبت این موارد، شمار مجموعی مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان به ۳۴ هزار ۶۰۵ تن رسیده است

وزارت صحت عامه در عین حال خاطرنشان کرده که در یک شبانه‌روز گذشته، ۶۴ فرد مبتلا به ویروس کرونا، بهبود یافته اند و شمار بهبودیافتگان نیز به ۲۱ هزار ۲۸۰ تن رسیده است.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید