هفتمین قربانی کرونا از جامعه رسانه یی؛ مدیر مسوول روزنامه اصلاح جان داد |
هفتمین قربانی کرونا از جامعه رسانه یی؛ مدیر مسوول روزنامه اصلاح جان داد

هفتمین قربانی کرونا از جامعه رسانه یی؛ مدیر مسوول روزنامه اصلاح جان داد

۲۲ / سرطان ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه
Image Title

حمایت کننده رسانه های آزاد افغانستان «نی» اعلام کرده است که دادمحمد عنابی مدیر مسوول روزنامه اصلاح در اثر مبتلا شدن به بیماری کووید ۱۹ جان باخته است.

نی امروز یک‌شنبه (۲۲سرطان) گفته است که آقایی عنابی هفتمین نفر از جامعه رسانه است که دراثر ابتلا به کرونا جان خود را ازدست میدهد.

پیش از این به تاریخ ۶ سرطان مینه رفیق گرداننده‌ی واحد سیاسی شبکه‌ی رادیو تلویزیون بانو و یوسف یوسفی از تصویر برداران پیشین تلویزیون آریانا به دلیل ابتلا به ویروس کرونا جان باخته بود.

ابتلای نزدیک به یک هزار کارمند رسانه ای افغانستان به ویروس کرونا

بر اساس نتایج سروی که دفتر نی در سراسر کشور انجام داده بود و به تاریخ ۱۰ سرطان با رسانه شریک کرد از آغاز شیوع ویروس کرونا ۹۵۳ کارمند رسانه ای در افغانستان به ویروس کرونا مبتلا شده اند.

نی تاکید کرده بود که تعداد کارمندان رسانه‌ای که به کرونا مبتلا شده‌اند، به‌مراتب بیش‌تر از آمار ارایه شده است.

بر اساس یافته‌های دفتر نی تعداد بانوان خبرنگار به‌مراتب کم‌تر از آقایان به این ویروس کرونا مصاب شده اند. همچنان خبرگزاری‌های آنلاین کم‌ترین مصاب شده را در میان رسانه‌ها داشته‌اند.

پیش از این نیز سازمان گزارش‌گران بدون مرز در گزارشی گفته بود افغانستان بیشترین رقم کارمندان رسانه‌ای مبتلا به کرونا را در سطح جهان دارد و نیز خبرنگاران و کارکنان رسانه‌ها در افغانستان با شیوع ویروس کرونا، در معرض آسیب‌های جدی قرار دارند.

این در حالی است که تاکنون شمار مجموعی مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان به ۳۴ هزار ۳۶۶ تن رسیده که از این میان ۹۹۴ تن آنان جان باخته و ۲۱ هزار ۱۳۵ تن دیگر نیز بهبود یافته اند.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید