شمار جانباختگان ناشی از ویروس کرونا در افغانستان به مرز یک هزار تن رسید |
شمار جانباختگان ناشی از ویروس کرونا در افغانستان به مرز یک هزار تن رسید

شمار جانباختگان ناشی از ویروس کرونا در افغانستان به مرز یک هزار تن رسید

۲۱ / سرطان ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه

وزارت صحت، اعلام کرده است که در جریان ۲۴ ساعت گذشته ۲۳ فرد مبتلا به ویروس کرونا جانباخته و ۱۷۲ مورد ابتلا تازه در کشور شناسایی شده است.

وزارت صحت امروز شنبه (۲۱سرطان) اعلام کرده است که در ۲۴ ساعت گذشته ۱۷۲ مورد ابتلای تازه به ویروس کرونا شامل ۱۳۹ نفر در کابل، ۱۰ نفر در بلخ، ۸ نفر در قندهار، ۷ نفر در نیمروز، ۴ نفر در هلمند، ۳ نفر در ارزگان و ۱ نفر در زابل ثبت شده است.

این وزارت افزوده که با ثبت این موارد، شمار مجموعی مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان به ۳۴ هزار ۳۶۶ تن رسیده است.

وزارت صحت تاکید کرده که در جریان ۲۴ ساعت گذشته، ۲۳ فرد مبتلا به ویروس کرونا جان باخته که شمار مجموعی جانباختگان ویروس کرونا در افغانستان، به ۹۹۴ نفر رسیده و در عین زمان ۲۵۳ تن دیگر بهبود یافته اند و شمار مجموعی بهبودیافتگان به ۲۱ هزار ۱۳۵ تن افزایش یافته است.

افزایش ابتلا به ویروس کرونا در جهان

با وجود آن که مقامات صحی افغانستان چندی قبل از کاهش شیوع ویروس کرونا در افغانستان خبر داده و گفته بودند که روند نمونه گیری ویروس کرونا در لابراتوار های وزارت صحت از ۷۰ درصد به ۳۰ درصد کاهش یافته است و شیوع ویروس کرونا در کشور در حالت تعادل قرار گرفته است اما سازمان جهانی صحت از افزایش موارد مثبت ویروس کرونا در جهان ابراز نگرانی کرده است.

سازمان جهانی صحت با ثبت بیش از ۲۲۸ هزار مورد ابتلا تازه در ۲۴ ساعت در جهان تاکید کرده که در شش هفته گذشته ابتلا به ویروس کرونا در جهان دو برابر افزایش یافته است.

امریکا و برازیل از جمله کشور های اند که بیشترین ابتلا به ویروس کرونا در جهان را دارد.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید