صلح افغانستان؛ اتمر با وزیر خارجه مالیزیا گفتگو کرد |
صلح  افغانستان؛ اتمر با وزیر خارجه مالیزیا گفتگو کرد

صلح افغانستان؛ اتمر با وزیر خارجه مالیزیا گفتگو کرد

۱۹ / سرطان ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه
Image Title

وزارت خارجه اعلام کرده است که محمد حنیف اتمر، سرپرست این وزارت با هشام الدین حسین، وزیر خارجه مالیزیا در خصوص صلح و روابط دو کشور گفتگو کرده است.

وزارت خارجه با نشر خبرنامه ای گفته است که این گفتگو روز گذشته (۱۸سرطان) از طریق ویدیو کنفرانس برگزار شده و‌ آقای اتمر ضمن ابراز آمادگی برای توسعه همکاری ها و روابط دوجانبه، پیرامون مزیت های صلح در زمینه های مختلف از جمله توسعه اقتصادی، رفاه منطقوی و اتصال تجارت و ترانسپورت با همتای مالیزیای اش گفتگو کرده است.

در خبرنامه وزارت خارجه آمده است در تماس ویدیویی در رابطه به سطح بلند خشونت‌ها و تاثیر منفی آن برای رسیدگی به مبتلایان و مبارزه موثر علیه شیوع ویروس کوید-۱۹ نیز صحبت شده است.

وزارت خارجه خاطرنشان کرده که وزیر خارجه مالیزیا در مورد برنامه های کشورش و فرصت های همکاری میان دو کشور در عرصه مصونیت غذایی و تجارب مبارزه علیه شیوع ویروس کرونا به اتمر معلومات داده و از برنامه صلح دولت افغانستان، کاهش خشونت ها، رهایی زندانیان از جانب دولت افغانستان و طالبان و آغاز مذاکرات مستقیم میان طالبان و دولت افغانستان حمایت کرده است.

نشست اجماع بین المللی صلح

این در حالی است که نشست اجماع بین المللی صلح قرار است امروز پنجشنبه در سطح کشور‌های جهان، سازمان‌های بزرگ بین‌المللی مانند ناتو، اتحادیه اروپا، سازمان همکاری‌های اسلامی، سازمان ملل متحد و شرکای استراتیژیک افغانستان به شمول آمریکا امروز پنجشنبه به میزبانی افغانستان برگزار شود.

پیش از این سخنگوی وزارت خارجه گفته بود موضوعاتی که در این نشست به بحث گرفته می شود کاهش خشونت‌ها، تبادله زندانیان، آغاز سریع نشست بین‌الافغانی و فراهم سازی شرایط آتش‌بس بشردوستانه به منظور مبارزه با ویروس کرونا خواهد بود.

افغانستان پیش از این میزبان یک نشست منطقه‌ای و همچنان نشست سه جانبه با چین و پاکستان در پیوند به روند صلح بود.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید