غرق شدن کشتی حامل پناهجویان در ترکیه؛ افغانستان هیئت شناسایی برای اجساد قربانیان فرستاد |
غرق شدن کشتی حامل پناهجویان در ترکیه؛ افغانستان هیئت شناسایی برای اجساد قربانیان فرستاد

غرق شدن کشتی حامل پناهجویان در ترکیه؛ افغانستان هیئت شناسایی برای اجساد قربانیان فرستاد

۱۸ / سرطان ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه
Image Title

 وزارت خارجه می‌گوید به دنبال غرق شدن کشتی پناهجویان در آب‌های ترکیه، این وزارت هیأتی را از سفارت افغانستان در ترکیه، برای شناسایی اجساد افغان‌های غرق‌شده در این رویداد به محل حادثه فرستاده است.

گران هیواد، سخنگوی وزارت امور خارجه امروز چهارشنبه (۱۸سرطان) در نشست خبری گفت؛ وزارت خارجه که ساعاتی پیش از وقوع این رویداد اطلاع یافته، هیأتی را به منظور شناسایی اجساد پناهجویان افغان، به محل حادثه فرستاده است.

هیواد از خانواده‌های پناهجویان که به نحوی از این حادثه اطلاع دارند، خواست تا با ارایه اسناد و مدارک دست داشته شان، هیأت بررسی‌کننده را در شناسایی اجساد همکاری کنند.

او تاکید کرد که وزارت خارجه به محض شناسایی اجساد، در زمینه انتقال و مراسم خاکسپاری آن‌ها، آمادگی کامل دارد.

غرق شدن کشتی حامل پناهجویان در ترکیه

پولیس ترکیه روز گذشته اعلام کرده است که ۱۸ ساعت بعد از حادثه غرق شدن یک کشتی حامل پناهجویان از کشورهای مختلف به شمول افغانستان که پناهجویان را به گونه غیرقانونی انتقال می‌داد، در دریاچه وان در نزدیکی مرز ایران اطلاع یافته و بررسی‌هایش را آغاز کرده است.

به گفته پولیس ترکیه، تا اکنون ۱۳جسد از میان ۸۰ تن از جان باختگان این واقعه به دست آمده، اما به دلیل باقی ماندن طولانی اجساد در آب، قابل شناسایی نبوده اند.

بر اساس معلومات سخنگوی وزارت خارجه در این حادثه، تمام ۸۰ سرنشین این کشتی که گفته می‌شود شماری از پناهجویان افغان نیز شامل آن است، به شمول خدمه کشتی غرق شده اند.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید