سازمان جهانی بهداشت شواهد جدید سرایت کرونا از طریق هوا را مطالعه می نماید |
سازمان جهانی بهداشت شواهد جدید سرایت کرونا از طریق هوا را مطالعه می نماید

سازمان جهانی بهداشت شواهد جدید سرایت کرونا از طریق هوا را مطالعه می نماید

مترجم

سارا فیضی
مترجم

۱۸ / سرطان ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه

روز سه‌شنبه، سازمان جهانی بهداشت با اشاره به “شواهد نوظهور” اعلام کرد که احتمال دارد کرونا ویروس بیش از آنچه قبلاً تصور می‌شد در هوا پخش شود، و هشدار داد که همه‌گیری هنوز در حال تسریع است.

پس از آنکه یک گروه بین‌المللی از دانشمندان به این نتیجه رسیدند که ویروس می‌تواند خیلی بیشتر از دو متر حرکت کند، سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد که به زودی مقاله علمی جدیدی را ارائه خواهد داد.

رعایت فاصله دو متری عنصر اصلی مبارزه با کووید-۱۹ از زمان ظهور آن در دسمبر گذشته بوده‌است.

در این میان، تدروس آدانوم مدیر کل WHO  اظهار داشت که پس از گزارش ۴۰۰۰۰۰ مورد جدید در آخر هفته، این بیماری همه‌گیر هیچ نشانه‌ای از کندی نشان نداده‌است.

به گفته‌ او: “شیوع بیماری در حال افزایش است و ما هنوز به اوج این بیماری همه‌گیر نرسیده‌ایم. در حالی که به نظر می‌رسد تعداد جان‌باخته‌ها در سطح جهان کاهش یافته، اما در واقعیت برخی از کشورها پیشرفت چشمگیری در کاهش تلفات داشته‌اند، در حالی که در دیگر کشورها آمار مرگ و میر همچنان رو به افزایش است.”

او اظهار داشت که ویروس کرونا “جهان را گروگان گرفته است”.

روز دوشنبه، گروهی از ۲۳۹ دانشمند بین‌المللی گفتند که قطرات بازدم شده در اندازه ۵ میکرومتر که حاوی ویروس هستند، می‌توانند چند ساعت در هوا معلق بمانند و تا ده‌ها متر حرکت کنند.

بنتتا آلگرانزی، رهبر فنی WHO در زمینه کنترل عفونت، در یک کنفرانس مطبوعاتی مجازی گفت: “ما تایید می‌کنیم که شواهد و مدارک جدیدی در این زمینه وجود دارد.”

ماریا ون کرکوو، از رهبران سازمان بهداشت جهانی در زمینه کووید-۱۹، گفت که آژانس بهداشت سازمان ملل متحد در حال تهیه یک اعلامیه علمی در زمینه دانش مرتبط با شیوه‌های انتقال این ویروس است.

در همین حال، سازمان بهداشت جهانی این هفته یک متخصص بهداشت حیوانات و اپیدمیولوژیست را به چین می‌فرستد تا زمینه را برای تحقیقات در مورد منشاء حیوانی کرونا ویروس جدید فراهم کند.

به گفته تدروس سازمان بهداشت جهانی در حال توسعه یک مأموریت بین‌المللی در ادامه تحقیقاتی است که قبلا در چین انجام شده‌است.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید