افزایش خربزه نیمروز؛‌ حاصلات خربزه در این ولایت به بیش از ۷۰۰ هزار تُن رسید |
افزایش خربزه نیمروز؛‌ حاصلات خربزه در این ولایت  به بیش از ۷۰۰ هزار تُن رسید

افزایش خربزه نیمروز؛‌ حاصلات خربزه در این ولایت به بیش از ۷۰۰ هزار تُن رسید

۱۸ / سرطان ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه
Image Title

وزارت زراعت اعلام کرده است که میزان حاصلات پالیزهای خربزه در ولایت نیمروز، امسال به حدود ۷۰۰ هزار متریک تن افزایش یافته است.

وزارت زراعت امروز چهارشنبه (۱۸سرطان) به نقل از ذبیح‌الله اولیازاده، رییس زراعت ولایت نیمروز گفته است که باران‌‌های به موقع و پی‌هم از عوامل اصلی افزایش حاصلات خربزه در نیمروز بوده است.

وزارت زراعت افزوده که در سال جاری کم ‌و بیش ۲۰ هزار هکتار زمین در نیمروز خربزه کشت شده و حاصل آن به بیش‌تر از ۷۰۰ هزار متریک تُن رسیده که بیش‌ترین خربزه در ولسوالی چخانسور این ولایت کاشته شده است.

به گفته وزارت زراعت، پالیزهای خربزه در ولسوالی چخانسور به دلیل ظرفیت بالای خاک این ولسوالی در نگهداری آب تنها قبل از کشت آبیاری می‌شود و پس از آن نیاز به آبیاری ندارد.

بیشتر حاصلات نیمروز ارگانیک است

ذبیح‌الله اولیازاده رییس زراعت ولایت نیمروز تاکید کرده که تربوز و خربزه این ولایت به ویژه ولسوالی چخانسور، یک محصول ارگانیک است و بیش‌تر دهقانان از هیچ نوع کود کیمیایی و دوای زراعتی در پالیزهای تربوز و خربزه استفاده نمی‌کنند.

به گفته‌ی او، تربوز و خربزه نیمروز از نگاه کیفیت منحصر به فرد است. رنگ، وزن و مزه‌ی خربزه و تربوز این ولایت نیز نسبت به حاصل پالیزهای دیگر ولایات تفاوت دارد.

براساس معلومات وزارت زراعت محصولات تربوز و خربزه نیمروز بیش‌تر به ولایات هم‌جوار و نیز پاکستان صادر می‌شود.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید