نی خواهان رهایی یک خبرنگار از بند امنیت ملی در زابل شد؛ ارگ: فرد بازداشت شده کارمند حکومت است |
نی خواهان رهایی یک خبرنگار از بند امنیت ملی در زابل شد؛ ارگ: فرد بازداشت شده کارمند حکومت است

نی خواهان رهایی یک خبرنگار از بند امنیت ملی در زابل شد؛ ارگ: فرد بازداشت شده کارمند حکومت است

۱۶ / سرطان ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه
Image Title

 نی حمایت کننده رسانه های آزاد افغانستان خواهان رهایی محبوب الله حکیمی شده که به گفته این نهاد از چهارشنبه گذشته بدین سو دربند امنیت ملی در زابل به سر می‌برد.

نی امروز دوشنبه (۱۶سرطان) با نشر اعلامیه گفته است فیلمی که ۲۴ ساعت قبل از نشر این اعلامیه بدین‌سو در شبکه‌های اجتماعی دست‌به‌دست می‌شود نشان می دهد که آقای حکیمی می‌گوید که از حساب فیسبوک اش مواردی نشر شده که اهانت به رئیس‌جمهور است و از آن بابت معذرت می‌خواهد.

حمایت کننده رسانه های آزاد افغانستان تاکید کرده که ضبط و نشر چنین ویدیویی که به اساس قرائن از سوی امنیت ملی انجام‌شده غیرقانونی و در تضاد با قانون رسانه‌های افغانستان است و بر اساس قانون رسانه‌های همگانی، هر خطای رسانه‌ای باید از سوی کمیسیون رسیدگی به تخلفات و شکایات رسانه‌ای در وزارت اطلاعات و فرهنگ بررسی شود.

نی تاکید کرده که امنیت ملی باید در زمینۀ خطاهای رسانه‌ای و بررسی آن‌ها اقدام نکنند و بگذارد که قانون رسانه‌های افغانستان تطبیق شود.

نی از ریاست عمومی امنیت ملی خواسته که آقای حکیمی خبرنگار رادیو بیان را هر چه زودتر آزاد کند که بر اساس قانون، پرونده مذکور از سوی کمیسیون بررسی تخلفات و شکایات رسانه‌ای در وزارت اطلاعات و فرهنگ بررسی شود.

ارگ: حکیمی کارمند حکومت است

صدیق صدیقی، سخنگوی ریاست جمهوری، در یک نشست خبری در پاسخ به پرسشی گفت که حکیمی کارمند یکی از ادارات مربوط وزارت ارشاد، حج و اوقاف است و ممکن با برخی از رسانه‌ها نیز همکاری داشته باشد که او اطلاعی ندارد.

صدیقی افزود که اهانت مطابق قوانین و فرهنگ افغانستان کار ناپسند است و هیچ کس حق ندارد به کسی توهین کند.

سخنگوی رییس جمهور تاکید کرده که در این مورد هر اداره از خود قوانین و مقررات واضح دارد و مطابق آن رفتار می‌شود.

صدیقی با بیان اینکه حکومت افغانستان هیچ خبرنگار زندانی ندارد گفت پالیسی دولت در قبال خبرنگاران واضح است و هیچ نهادی نمی‌تواند مانع کار رسانه‌ای خبرنگاران شود.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید