از جان باختن ۳۸ تن در افغانستان تا افزایش بی پیشینه شیوع ویروس کرونا در جهان |
از جان باختن ۳۸ تن در افغانستان تا افزایش بی پیشینه شیوع ویروس کرونا در جهان

از جان باختن ۳۸ تن در افغانستان تا افزایش بی پیشینه شیوع ویروس کرونا در جهان

۱۵ / سرطان ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه
Image Title

وزارت صحت عامه اعلام کرده است که در ۲۴ ساعت گذشته در کشور  ۲۷۹ مورد مثبت ویروس کرونا شناسایی  و ۳۸ فرد مبتلا به ویروس کرونا جانباخته است.

وزارت صحت امروز یک شنبه (۱۵سرطان) با نشر اعلامیه گفته است که در جریان ۲۴ ساعت گذشته ۸۰ نفر در بامیان، ۴۳ نفر در خوست، ۳۳ نفر در بدخشان، ۲۴ نفر در کابل، ۱۷ نفر در هرات،۱۴-۱۴ نفر در تخار و  لوگر، ۱۱ نفر در قندز، ۱۰ نفر در پکتیا، ۹ نفر در پکتیکا، ۸ نفر در کاپیسا، ۵-۵ نفر در فراه، در بادغیس و بغلان و ۱ نفر در ننگرهار نیز، به ویروس کرونا مبتلا شده اند.

وزارت صحت افزوده که با ثبت این موارد، شمار مجموعی مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان، به ۳۲ هزار ۹۵۱ تن رسیده است.

به گفته وزارت صحت در ۲۴ ساعت گذشته، ۳۸ فرد مبتلا به ویروس کرونا جان باخته که شمار جانباختکان ویروس کرونا، به ۸۶۴ نفر رسیده است.

بر اساس معلومات وزارت صحت ولایت هرات با ثبت ۱۰ رویداد فوتی ویروس کرونا بیشترین شمار جانباختگان ویروس کرونا در ۲۴ ساعت گذشته را داشته است.

این وزارت خاطرنشان کرده که در یک شبانه‌روز گذشته، ۲۰۲ فرد مبتلا به ویروس کرونا بهبود یافته اند و شمار بهبودیافتگان نیز به ۱۹ هزار ۳۶۶ تن رسیده است.

افزایش بی پیشینه ویروس کرونا در جهان

سازمان جهانی صحت روز گذشته اعلام کرده است که اکنون در یک شبانه‌روز بیش از ۲۱۲ هزار رویداد مثبت در جهان، ثبت می‌شود و شمار قربانیان کووید نزده در جهان روزانه حدود ۵ هزار تن است.

سازمان صحی جهان افزوده که بیشترین رویدادهای مثبت در روزهای اخیر در کشورهای امریکا برازیل و هند بوده‌است.

این در حالی‌است که شمار بیماران کووید نزده در سراسر جهان به بیش از ۱۱ میلیون تن می رسد و پس از شیوع این ویروس تاکنون بیش از ۵۳۰ هزار تن جان باخته‌اند.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید