رییس جمهور غنی کمیسیونی را برای برگزاری مراسم خاکسپاری یوسف غضنفر توظیف کرد |
رییس جمهور غنی کمیسیونی را برای برگزاری مراسم خاکسپاری یوسف غضنفر توظیف کرد

رییس جمهور غنی کمیسیونی را برای برگزاری مراسم خاکسپاری یوسف غضنفر توظیف کرد

۱۴ / سرطان ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه
Image Title

ارگ ریاست جمهوری اعلام کرده است که رییس جمهور غنی در حکمی کمیسیونی را به منظور برگزاری مراسم خاص دولتی جهت تشییع جنازه و فاتحه خوانی محمد یوسف غضنفر نماینده فوق العاده رییس جمهور در امور توسعۀ اقتصادی، تجارتی و کاهش فقر، توظیف کرده است.

در حکم رییس جمهور امروز شنبه (۱۴سرطان)‌ منتشر شده آمده است: «به منظور برگزاری مراسم جنازه، تدفین و فاتحه خوانی مرحوم الحاج محمد یوسف غضنفر، کمیسیون دولتی تحت ریاست محمد شاکر کارگر رئیس عمومی دفتر مقام عالی ریاست جمهوری موظف می باشد.»

بر اساس حکم رییس جمهور در ترکیب این کمیسیون، نمایندگان وزارت های دفاع، امور داخله، ارشاد، حج و اوقاف و اطلاعات و فرهنگ و همچنان دفتر شورای امنیت ملی، ریاست عمومی امنیت ملی، ادارۀ مستقل ارگان های محل و ریاست عمومی ادارۀ امور ریاست جمهوری، شامل اند تا تدابیر همه جانبه را بخاطر برگزاری مراسم خاص دولتی جهت تشییع جنازه و فاتحه خوانی آقای غضنفر در مرکز و ولایت ها اتخاذ و عملی کنند.

گفته می‌شود آقای غضنفر یک هفته قبل و پس از ابتلا به کرونا، در ترکیه تحت درمان قرار داشت و براثر این بیماری جانباخته است.

یوسف غضنفر کیست؟

یوسف غضنفر متولد سال ۱۳۴۴ خورشیدی از تاجران شناختۀ شده افغانستان بود. او نمایندۀ مردم ولایت بلخ در دور پانزدهم تقنینی مجلس نمایندگان بود و از چهره‌های مردمی قوم اوزبیک به شمار می‌رفت.

آقای غضنفر در انتخابات اخیر ریاست جمهوری افغانستان از متحدان محمد اشرف غنی بود.

آقای غنی پس از مراسم حلف وفاداری‌ ریاست جمهوری در نخستین فرمان‌اش وی را به عنوان نماینده فوق‌العادۀ در امور توسعۀ اقتصادی، تجارتی و کاهش فقر برگزید.

خانواده غضنفر مالک بانک خصوصی “غضنفر بانک” افغانستان است.

بر اساس آخرین آمار، شمار مبتلایان کروناویروس در افغانستان به ۳۲ هزار و ۳۲۴ نفر و مرگ و میر ناشی از آن به ۸۱۹ تن رسیده و آقای غضنفر نخستین مقام ارشد حکومتی است که براثر ابتلا به این ویروس جانباخته است.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید