ثبت ۳۴۸ مورد تازه ویروس کرونا؛ صالح: با استفاده از روش های سنتی بر این ویروس غلبه کرده ایم! |
ثبت ۳۴۸ مورد تازه ویروس کرونا؛ صالح: با استفاده از روش های سنتی بر این ویروس غلبه کرده ایم!

ثبت ۳۴۸ مورد تازه ویروس کرونا؛ صالح: با استفاده از روش های سنتی بر این ویروس غلبه کرده ایم!

۱۴ / سرطان ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه
Image Title

 همزمان با ثبت ۳۴۸ مورد ابتلای تازه به ویروس کرونا در ۲۴ ساعت از سوی وزارت صحت امرالله صالح معاون اول رییس جمهور می گوید با استفاده از روش های سنتی بر این ویروس غلبه کرده ایم.

امرالله صالح امروز شنبه (۱۴سرطان) در توییتی نگاشته است که در روستای خود با ده ها جوان، میانسال، سالمند ملاقات کرده و تمام فامیل ها ویروس کرونا را شکست داده بودند.

معاون اول رییس جمهور افزوده: «این را نمی توان برای کل کشور قضاوت کرد اما به نظر من با تکیه بر زیرساخت های بهداشتی و استفاده از روش های سنتی و گیاهان قدیمی توانستیم تا بر این مریضی غلبه کنیم.»

این اظهارات معاون رییس جمهور در حالی بیان می شود که یوسف غضنفر نخستین مقام بلندپایه حکومتی در اثر بیماری کرونا جانباخته است.

ثبت ۳۴۸ مورد در ۲۴ ساعت

وزارت صحت عامه امروز با نشر اعلامیه گفته است که در یک شبانه‌روز گذشته، ۱۶۴ نفر در کابل، ۳۳ نفر در بامیان، ۲۸ نفر در هرات، ۲۳ نفر در بلخ، ۲۰ نفر در بدخشان، ۱۴ نفر در بادغیس، ۱۲ نفر در نیمروز، ۹ نفر در دایکندی، ۷ نفر در بغلان و ۶ نفر در هلمند، ۵-۵ نفر در غور، پنجشیر ودر میدان‌وردک، ۴ نفر در پکتیا، ۳-۳ نفر در ننگرهار  و تخار، ۲-۲ نفر در زابل، کنر و پروان و همچنان یک نفر در ولایت لغمان به ویرو کرونا مبتلا شده اند.

این وزارت افزوده که با ثبت این موارد ابتلای تازه شمار مجموعی مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان، به ۳۲ هزار ۶۷۲ نفر رسیده است.

وزارت صحت تاکید کرده که در ۲۴ ساعت گذشته ۷ فرد مبتلا به ویروس کرونا جان باخته که شمار جانباختگان ویروس کرونا به ۸۲۶ تن رسیده و نیز در عین زمان یک هزار ۸۳۳ تن بهبود یافته و شمار بهبودیافتگان به ۱۹ هزار ۱۶۴ تن رسیده است.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید