تازه های کرونا: از کاهش آمار روزانه مبتلایان تا ابتلای بیش از یک‌هزار کارمند صحی به کوید -۱۹ |
تازه های کرونا: از کاهش آمار روزانه مبتلایان تا ابتلای بیش از یک‌هزار کارمند صحی به کوید -۱۹

تازه های کرونا: از کاهش آمار روزانه مبتلایان تا ابتلای بیش از یک‌هزار کارمند صحی به کوید -۱۹

۱۰ / سرطان ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه
Image Title

 وزارت صحت عامه اعلام کرده است که در یک شبانه‌روز گذشته از مجموع ۷۶۹ نمونه مشکوک ۲۷۹ نمونه مشکوک به کرونا در لابراتوارهای این وزارت مثبت شناسایی شده است. با ثبت این موارد تازه، شمار مجموعی مبتلایان ویروس کرونا در کشور به ۳۱هزار و ۵۱۷ تن افزایش یافته است.

وزارت صحت عامه امروز سه‌شنبه(۱۰،سرطان) با نشر آمار روزانۀ ویروس کرونا گفته است که ۱۲ فرد مبتلا به ویروس کرونا در یک‌شبانه‌روز گذشته در کشور جانه باخته و ۱۹۷فرد مبتلای دیگر نیز بهبود یافته‌اند. با این حساب شمار مجموعی جان باختگان ناشی از ویروس کرونا در افغانستان به ۷۶۱ و شمار مجموعی بهبود یافته‌گان به ۱۴ هزار و ۳۶ تن افزایش یافته است.

این آمارهای منتشر شده از سوی وزارت صحت در یک هفته اخیر نشان می‌دهد که هم نمونه گیری و هم تعداد واقعات مثبت و روزانه ویروس کرونا کاهش یافته است.

مبتلاشدن بیش از یک‌هزار کامند صحی

همزمان با کاهش آمار روزانه و نمونه گیری ویروس کرونا، وزارت صحت عامه می‌گوید که تا کنون یک‌هزار و ۴۰۰ کارمند صحی در افغانستان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

این آمار مبتلاشدن کارمندان صحی را احمدجواد عثمانی، سرپرست و نامزد وزیر وزارت صحت، امروز در نشست خبری در کابل اعلام کرد. براساس گفته‌های او تا اکنون ۱۵ کارمند صحی نیز در اثر ویروس کرونا جان باخته‌اند.

ابا این حال، براساس گفته‌های آقای عثمانی، از مجموع ۴۹۰ کارمند شفاخانه افغان – جاپان ۳۸۰ کارمند این شفاخانه که در جریان سه ماه کاری‌شان معاش دریافت نکرده‌اند و «قرار است تا روز شنبه آینده معاشات این کارمندان صحی به حساب‌های بانکی‌شان واریز شود.»

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید