ثبت ۲۷۱ مورد تازه؛ وزارت صحت: شیوع ویروس کرونا در یک حالت ثبات قرار دارد |
ثبت ۲۷۱ مورد تازه؛ وزارت صحت: شیوع ویروس کرونا در یک حالت ثبات قرار دارد

ثبت ۲۷۱ مورد تازه؛ وزارت صحت: شیوع ویروس کرونا در یک حالت ثبات قرار دارد

۹ / سرطان ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه

 وزارت صحت، اعلام کرده است که در جریان ۲۴ ساعت گذشته ۷۶۱ مورد مشکوک تست شده است که از این میان ۲۷۱ مورد آن مثبت شناسایی شده است.

وزارت صحت عامه امروز دوشنبه (۸سرطان) گفته است که در یک شبانه‌روز گذشته، ۱۳۰ نفر در کابل، ۳۰ نفر در هرات، ۲۸ نفر در بلخ، ۱۴ نفر در تخار، ۱۳ نفر در بامیان، ۱۲ نفر در نیمروز و ۱۲ نفر در قندهار و  ۷ نفر در بغلان به ویروس کرونا مبتلا شده اند.

این وزارت افزوده است که ۵-۵ نفر در کنر و پنجشیر، ۴-۴ نفر در هلمند و بادغیس، ۳ نفر در ننگرهار، ۲ نفر در زابل، ۱-۱ نفر در لغمان و ۱ میدان‌وردک نیز از جمله افرادی اند که در ۲۴ ساعت گذشته به ویروس کرونا مبتلا شده اند.

به گفته وزارت صحت با ثبت این موارد، شمار مجموعی مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان به ۳۱ هزار ۲۳۸ تن رسیده است.

این وزارت خاطرنشان کرده که در ۲۴ ساعت گذشته یک هزار ۳۳۰ فرد مبتلا به ویروس کرونا بهبود یافته و شمار بهبودیافتگان به ۱۳ هزار ۹۳۴ تن رسیده و نیز در عین زمان ۱۲ فرد مبتلا به ویروس کرونا جان باخته که  شمار مجموعی جانبختگان به ۷۳۳ نفر رسیده است.

شیوع ویروس کرونا در حالت ثبات قرار دارد

از سوی هم اکمل سمسور سخنگوی وزارت صحت امروز در نشست خبری گفت برای فعلا شیوع ویروس کرونا در افغانستان در حالت ثبات قرار دارد و امکان آن وجود دارد که با رعایت تدابیر صحی در آینده این واقعات به پایین ترین حد خود برسد.

سمسور از شهروندان خواست فاصله های اجتماعی و استفاده از ماسک را به صورت جدی رعایت کنند تا به زود ترین فرصت ویروس کرونا در کنترول قرار گیرد.

سخنگوی وزارت صحت در مورد کمبود اکسیجن در شفاخانه های اختصاصی ویروس کرونا در کابل گفت وزارت صحت با ۶ شرکت تولید اکسیجن قرارداد دارد و براساس این قرارداد آنان مکلف اند اکسیجن مورد نیاز را به شفاهانه های اختصاصی ویروس کرونا برسانند.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید