افزایش پنج برابری حاصلات خرما در ننگرهار |
افزایش پنج برابری حاصلات خرما در ننگرهار

افزایش پنج برابری حاصلات خرما در ننگرهار

۸ / سرطان ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه
Image Title

 مسوولان در ولایت ننگرهار می گویند حاصلات امسال خرما در این ولایت از پنج برابر بیشتر از سال گذشته خواهد بود.

دفتر والی ننگرهار امروز یک شنبه (۸سرطان) به نقل از‌ عبدالقار حیدری ، مدیر شرکت کشاورزی ننگرهار گفته است که محصول خرما در این ولایت امسال پنج برابر بیشتر از سال گذشته است و در کانال ننگرهار در ۴۰ جریب زمین نخلستان های خرما ایجاد شده است که در حال حاضر حدود دو هزار ۷۰۰ درخت خرما در این نخلستان وجود دارد و هفت نوع خرما تولید می‌کند.

حیدری افزایش حاصلات خرما را در این ولایت به مراقبت خوب از باغ خرما نسبت داد و افزوده که امسال مراقبت های تخصصی از گیاهان را انجام داده است.

این در حالی است که سال گذشته حاصلات خرمای ننگرهار دو هزار کیلوگرام اعلام شده بود.

ایجاد نخلستان های خرما در سال جاری

پیش از این به تاریخ ۱۷ جوزا مسوولان در وزارت زراعت گفته بودند که باتوجه به شرایط اقلیمی مناسب برای پرورش خرما در ولایت های ننگرهار، لغمان، قندهار، هلمند، فراه و شمار دیگر ولایت‌ها، وزارت زراعت در قسمت ایجاد نخلستان‌های تجارتی خرما بر اساس یک طرح کار می کند.

آنان افزوده بودند که کارهای مقدماتی امسال آغاز شده و انتظار می‌رود که در سال‌های آینده این وزارت بتواند نخلستان‌های تجارتی خرما و باغ‌های کوچک آن در برخی ولایت‌ها ایجاد کند.

این در حالی است که به گفته وزارت مالیه در یک ربع سال مالی ۱۳۹۹ به مقدار ۱۶.۹ تن خرما از ایران و امارات متحده عربی به ارزش بیش از شش صد میلیون افغانی به افغانستان وارد شده که حدود ۹۸ درصد ان از ایران بوده است.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید